• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Uygulamaya Yönelik Yargıtay ve BAM Kararları Işığında Kat Mülkiyeti Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Olcay Göçüm

   Adalet Yayınevi Uygulamaya Yönelik Yargıtay ve BAM Kararları Işığında Kat Mülkiyeti Hukuku ve Kentsel Dönüşüm Olcay Göçüm
   Görsel 1
   Fiyat:
   175,00 TL
   İndirimli Fiyat (%12,6) :
   153,00 TL
   Kazancınız 22,00 TL
   153.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Günümüzde yaşanan sosyal ve ekonomik değişim ve gelişmelerin sonucunda şehir nüfusundaki artış ile birlikte toplu yaşam ve iş alanlarına duyulan ihtiyaç da aynı oranda artırmıştır. Bu ihtiyacın karşılanmasına yönelik olarak oluşturulan yaşam alanlarında birlikte yaşamanın gerekliliği birtakım kuralların bulunmasını zorunlu kılmaktadır.
   Toplu yapılar, apartmanlar veya siteler; kat malikleri, kiracılar veya diğer kullananlar için belirli kurallara uyulması gereken yerleşim yerleri olup bu yerlerin yönetim esasları, buralarda yaşayan kişilerin borçları, hakları, ortak alanlarda uymaları gereken kurallar, giderlere katılma gibi yükümlülükleri kat mülkiyeti hukuku ile ayrıntılı olarak düzenlenmiştir.
   Kat mülkiyeti hukuku alanında temel kanun olan 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu birtakım uyulması gereken zorunlu kuralları düzenlemekle beraber, kat mülkiyetinde, hukukun temel ilkelerinden biri olan sözleşme özgürlüğü ön plandadır. Başka bir ifadeyle, Kanun uyulması zorunlu emredici kuralları belirlemiş ve bunun dışındaki tüm hususları kat maliklerinin onayladığı bir yönetim planı içinde düzenlemelerine imkan tanımıştır. Kat maliklerinin birlikte yaşamlarını doğrudan veya dolaylı olarak ilgilendiren ve etkileyen birçok konuyu sözleşme özgürlüğü çerçevesinde yönetim planında düzenleyebilirler. Bu noktada hiç şüphesiz kat mülkiyeti hukuku olarak adlandırdığımız düzenlemelerin önemi daha da artmaktadır.
   Kitapta; yargı kararları ışığında, kat mülkiyeti ve kat irtifakının kurulması, ortak yerlerden faydalanma ve oranı, ortak yerlere el atılması ve eski hale iade, kat malikleri kurulu toplantısı ve toplantı zamanı, faydalı ve lüks masraflar ile kat maliklerinin masraflara katılımı, toplu yapılarda ortak yer kullanımı ve toplu yapılarda yönetim planı ve değiştirilmesi başta olmak üzere birçok konuda uygulamaya dönük ayrıntılı açıklamalara ve tartışmalara yer verilmiştir.
   Uygulamaya Yönelik Yargıtay ve Bam Kararları Işığında Kat Mülkiyeti Hukuku adlı bu eserin, uygulamanın içinde olan yargıçlar ve avukatlar başta olmak üzere, kat mülkiyeti ve toplu yapı düzeni içinde yaşayan herkesin yararlanabileceği, özellikle kat mülkiyetinden kaynaklı anlaşmazlıkların çözümünde başvurabileceği bir kaynak olarak faydalı olmasını dilerim.
   Barkod : 9786257277457
   Yayın Tarihi : 2021 Ocak
   Kapak Türü : Ciltli
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Baskı Sayısı : 1
   Sayfa Sayısı : 1295
   Ebat : 14x20
   Takım :
   Dili : Türkçe

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257277457
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257277457
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.