• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Uygulamaya Yönelik Yargıtay ve BAM Kararları Işığı Altında Kira Hukuku Olcay Göçüm

   Fiyat:
   323,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,2) :
   277,00 TL
   Kazancınız 46,00 TL
   3
   İkinci ve genişletilmiş bu baskıyı; eserimizin ilk baskısının kısa sürede tükenmesi, dünya ve ülke genelindeki Covid-19 salgın hastalığına bağlı olarak oluşan pandemi sürecinde kiracıların kira parasının ödemekte zorluk çekmesi ve bu nedenle açılan kira uyarlama davalarında ilk derece mahkemelerinin tedbir talebinin ret ve kabule yönelik farklı kararları ile BAM daireleri kararları arasındaki uyuşmazlığın giderilmesi için yapılan başvuru sonucu Yargıtay 3. HD’ nin ihtiyati tedbire yönelik olarak vermiş olduğu karar, uygulamada sıkça karşılaşılan sorunların cevaplanması, 6353 sayılı yasa ile ertelenen hükümlerin uygulama süresinin 02.07.2020 tarihinde sona ermesi ve bu nedenle oluşan yeni durum karşısında izlenmesi gereken yol ve yöntemlerin açıklanması kira hukuku alanında böyle bir esere ihtiyaç olduğu ortaya çıktığından siz değerli okuyuculara sunmak için hazırladık.
   Bu ihtiyaca binaen değerli meslektaşlarıma katkı sağlamak amacıyla Kira Hukuku alanında yaşadığımız ve sıkça karşılaştığımız yeni konuları da ekleyip, her konunun önemli kısımlarına ayrıca parantez açarak ve eserde daha fazla Yargıtay kararına yer vererek bu kararlar ışığında konuları daha geniş çerçevede açıkladık.
   Kira Hukukuna ilişkin sıkça karşılaştığım soruları; Yargıtay kararları doğrultusunda eserin son bölümünde cevaplandırmaya çalıştım. 6098 sayılı TBK’nın kira hukukuna ilişkin hükümlerine ulaşmanın okuyucuya çok daha faydalı olacağını düşündüğümden kitabın son bölümünde yer verdim.

   Barkod : 9786257467452
   Yayın Tarihi : 
   2021 Eylül
   Kapak Türü : 
   Ciltli
   Kağıt Türü : 
   I.Hamur
   Baskı Sayısı : 
   2
   Sayfa Sayısı : 
   813
   Ebat : 
   17x25
   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257467452
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257467452
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.