• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Uygulamada Sık Karşılaşılan İcra ve İflas Davaları Uygulama Rehberi Aynur Arslan Polat

   Fiyat:
   443,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,2) :
   380,00 TL
   Kazancınız 63,00 TL
   3
   İcra ve iflas hukuku, Türk Hukuku’nun çok geniş, derin ve kompleks bir dalını oluşturmaktadır. Bu bakımdan icra ve iflas hukuku uygulaması en yaygın olan hukuk dallarından biridir.
   İcra ve iflas hukukunun bir parçasını oluşturan çok sayıda önemli dava ve şikâyet yolları bulunmaktadır. Bu çalışmamızda, icra ve iflas hukukunun en sık karşılaşılan bir kısım dava ve şikayetlerini tüm detaylarıyla ele almaya çalıştık. Bu suretle, uygulamada sık karşılaşılan bu dava ve şikayetler konusunda uygulayıcılara faydalı olmaya çalıştık. Kitapta yer verdiğimiz dava ve şikayetlerle ilgili binlerce Yargıtay kararını gözden geçirerek ve yeni, orijinal ve farklı olanları kısa bir şekilde özetleyip tasnif ederek sunma yolunu tercih ettik. Bu bakımdan, kitabın bilimsellik iddiası bulunmamakta olup, içtihat ve uygulamadaki sorunlara çözüm odaklı bir eser olmasına gayret edilmiştir.
   Kitap toplam 9 bölümden oluşmakta ve her bir bölüm için anlaşılır bir sistematik oluşturularak, verilmesi istenen bilgiler kısa, öz ve net bir şekilde verilmiştir. Kararların gereksiz detayları kitaba alınmamış; daha fazla farklı ve orijinal kararlar eklemek suretiyle uygulamadaki sorunlara çözüm bulma olasılığı artırılmak istenmiştir.
   Kitapta anlatılan dava ve şikayetlerle ilgili Yargıtay tarafından onanmasına karar verilmiş çeşitli yerel mahkeme hüküm örneklerine yer verilerek, hüküm kuracak hakimlerimize yardımcı olma amacı güdülmüştür. Yine bunun gibi, her bir dava türü ile ilgili dilekçe örneğine yer verilerek avukat meslektaşlarımıza faydalı olmaya çalışılmıştır.
   Kitaptaki her bir bölüm titizlikle incelenerek kullanışlı ve faydalı kavram indeksi oluşturulmuştur. Kavram indeksi bu tür kapsamlı eserlerin olmazsa olmazıdır. Bu anlayışla, kavram indeksi oluşturulurken bu hassasiyet gözetilmiştir.

   Barkod : 9786257467797

   Yayın Tarihi : 2021 Ekim

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 1415

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257467797
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257467797
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.