• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Uyap (Ulusal Yargı Ağı Platformu) Ali Tezcan

   Fiyat:
   180,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,7) :
   159,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   3
   Geciken adalet, adalet değildir” demiş William E. Gladstone. Bu sözdeki mühim manayı, ancak adaletsizliğe uğramış ve gecikmesinin zararına maruz kalmış olanlar belki tam olarak kavrayabilir. Konu adalet olduğunda zaman kaybetmemek son derece önemlidir. İşlemlerin hızlı ve zamanında yapılabilmesinin ilk şartı ise, o işin aşamalarının düzenli bir hale sokulmasıdır. Ancak düzenli ve düzgün işleyen bir mekanizma sorunsuz bir şekilde sonuca ulaşır. Aksi takdirde durmadan aksaklıklar meydana gelecektir.
   İşte bu aksaklıkların azaltılması ve adaletin hızlı, zamanında ve güvenilir bir şekilde tesisini sağlamak maksadı ile Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı 2000 yılında, dünyaya örnek bir proje olan Ulusal Yargı Ağı Projesini başlattı. Düzenli güncelleme ve geliştirmelerle bugün ilk zamankinden çok daha iyi bir seviyeye gelen proje artık Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi adıyla anılmakta ve Adalet Bakanlığı çalışanlarına çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
   Büyük bir devlet olmanın temel şartlarından biri de adaletin doğru ve düzgün bir şekilde temini ve vatandaşların mağdur olmaması değil midir? Vatandaşın devletinden en temel beklentilerinden birisi de budur. Vatandaşlar olarak hepimiz, bizim bu beklentimiz için çalışan Adalet Bakanlığı’na bu önemli çaba için müteşekkir olmalıyız.
   Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi ile yargı sisteminin işleyişinin bilgisayar ortamıyla tam entegre olduğu bir otomasyon kurulması sağlanmıştır. Ülkemizin bütün yargı ağı aşama aşama bu sisteme dâhil edilmiştir ve pek çok kurumla da entegrasyonu bulunmaktadır. Yalnızca ulusal değil, uluslararası düzeyde de pek çok ödül kazanmış olan UYAP, ülkemiz için önemli bir gurur kaynağıdır.
   E-devletin Adalet Bakanlığı ayağını oluşturan UYAP’ın işleyişini açıklamak ve tanıtmak amacıyla hazırlanan bu kitapta UYAP’ın tarihi, amaçları, kazanımları anlatıldıktan sonra genel kullanımı hakkında bilgiler verilecek, akabinde Başsavcılık ve Ceza Mahkemeleri işlemlerinden bazı örnekler üzerinden işlemlerin aşamalarıyla nasıl yapıldığı UYAP uzaktan eğitim sistemi ekran görüntüleri yardımıyla açıklanacaktır.

   Barkod : 9786052640487

   Yayın Tarihi : 2023 Ocak

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 192

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786052640487
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786052640487
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.