• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Türk Medeni Kanunu & Türk Borçlar Kanunu Sinan Sami Akkurt / Kemal Erdoğan / Hüseyin Tokat

   Fiyat:
   215,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   182,00 TL
   Kazancınız 33,00 TL
   3
   Editörlüğünü gerçekleştirdiğimiz bu mevzuat çalışması, 4721 sayılı Türk Medenî Kanunu (TMK) ile 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu (TBK)’nun yanı sıra, (arka kapakta listesi bulunan) diğer ilgili mevzuatı da içermekte olup; hâkim, savcı, avukat gibi uygulayıcı yargı mensuplarının, akademisyenlerin, hukuk eğitimi gören öğrencilerin ve diğer ilgililerin pratik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.
   Öyle ki okuyucuların kitapçığı kolay taşıyabilmeleri amacıyla sayfa sayısı ve içerik mümkün mertebe öz nicelikte muhafaza edilmiştir. Bunun yanı sıra, bazı mevzuat hükümlerinin resmî metinlerinde fıkra numaralarının belirtilmemiş olmasından kaynaklanan olası karışıklıkların önüne geçilmesi gayesiyle her maddeye ilişkin fıkralar kendi aralarında farklı fon renkleriyle belirtilmiş, maddeler ise birbirlerinden kutucuklar hâlinde ayrılmıştır. Hem okumayı kolaylaştırmak hem de zaman içerisinde ihdas edilecek olası değişikliklerin ilgili maddelere haricen işlenebilmesi ve/ veya notlar alınabilmesi için de maddeler arasında makul boşluklar bırakılmıştır.
   Ayrıca okuyucuların mukayese edebilmeleri için her bir maddenin eski mevzuattaki karşılıklarına madde çerçevelerinin hemen akabinde nümerik anlamda yer verilmiş, eski mevzuatta karşılığı bulunmayan hükümler özel olarak belirtilmiş, madde karşılıklarının önceden farklı bir mevzuatta yer aldığı durumlarda ise ilgili mevzuat ayrıca gösterilmiştir. Resmî metne işlenen mevzuat değişiklikleri içeriğe aynen alınmış ancak resmi metne henüz işlenmemiş yahut sadece atıf yapılmakla yetinilmiş bulunan değişiklikler, ilgili maddelere bağlı dipnotlar ile vurgulanmıştır.

   Barkod : 9786258209280

   Yayın Tarihi : 2022 Eylül

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 3

   Sayfa Sayısı : 856

   Ebat : 14x20

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258209280
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258209280
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.