• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Türk İş Hukukunda Kısa Çalışma ile Salgın Hastalık Halinde Uygulanan Diğer Hukuki Kurumlar Yasemin Yücesoy

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%13,8) :
   56,00 TL
   Kazancınız 9,00 TL
   3
   Ekonomik dalgalanmalar ve istikrarsızlıkların süreklilik niteliği kazandığı günümüz koşullarının, çalışma yaşamında yarattığı yeni riskler çerçevesinde, işin ve işyerinin sürekliliğinin korunmasına yönelik olarak, iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku alanında yeni araçlar geliştirildiğini görüyoruz.
   Kısa çalışma bu anlamda, iş ve sosyal güvenlik hukukunun en dinamik kurumlarından biri olma niteliğini kazanmıştır. Diğer yandan pandemi sürecinde yeni yasal düzenlemelerle iş ve sosyal güvenlik hukukuna yeni araçlar getirilmiştir.
   İş hukukunda yasal düzenlemelerle getirilen haklar kadar işçiler ve işverenler açısından yerinde ve amacına uygun kullanımının sağlanması da önemlidir. Bu anlamda, yasal düzenlemelerin amaçlarına uygun olarak uygulanmasının denetimi ve söz konusu hakların taraflara zamanında sağlanması da ön plana çıkmaktadır.
   Getirilen yasal düzenlemelerin pandeminin ekonomik yaşama ve çalışma yaşamına olumsuz etkilerinin hafifletilmesine hizmet edeceğini umuyor ve söz konusu kurumların yerinde ve zamanında uygulanmasına katkı sağlayan ilgili kurum ve ilgili görevlilere katkıları için de ayrıca şükran
   duyuyorum.
   Bu süreçte, uygulamanın yerindeliğinin denetlenmesine katkı yapmakla görevli bir iş müfettişi olarak, yasal düzenlemelerin boşluklarını ve uygulamanın aksaklıklarına ilişkin tespit ve görüşlerimi paylaşmayı bir görev bildim. Genç meslektaşlarımın da yazınsal alana önemli katkılar yapacağına inanıyorum.
   Yasal düzenlemelerin aksaklıklarının, tarafların arasında sosyal adalet temelinde çözümlenmesi, iş hukukunun temel ilkeleri çerçevesinde işçinin ve istihdamın korunmasına hizmet edecek şekilde giderilmesi, en büyük temennimdir.

   Stok Kodu    :    9786257088473
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    246
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020 Haziran
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257088473
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257088473
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.