• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Türk İdari Yargılama Hukuku Dersleri Cilt 3 (Ramazan Yıldırım)Serkan Çınarlı, Kerim Azak

   Fiyat:
   400,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   339,00 TL
   Kazancınız 61,00 TL
   3
   Kitabın Açıklaması

   Temeli Tazminat’a kadar giden ve hukuk devleti ilkesini sağlamaya yönelik idarî rejim sistemi ekseninde hazırlanan bu çalışma, aynı zamanda mevcut sistemin de bir eleştirisini içermektedir. Bu doğrultuda ülkemiz mer’i mevzuatında meydana gelen baş döndürücü değişiklikler ve yargı kararlarının dönüşümü, hukuk devleti ilkesi çerçevesinde değerlendirilmiştir.

   Başta lisans öğrencilerimizin yararlanmasına yönelik bu çalışma güncellenirken uygulayıcılar da dikkate alınmıştır. Bu baskıda, Arş. Gör. Kerim AZAK’ın katkıları ile öncekilerden farklı olarak değinmediğimiz konular ile idarî yargıya ilişkin tartışmalı olan birçok yeni konu çalışmaya eklenmiş, mevcut konulara ilişkin değişen idarî yargı uygulamasına yer verilmiştir. Bu kapsamda da birçok yargı kararından yararlanılarak teorik bilgi ve tartışmalar zenginleştirilmiştir.

   Bu hacimde bir çalışma hazırlanırken ve güncellenirken gözden kaçırdığımız hatalar olabilmektedir. Bu sebeple bütün okuyucularımızdan fark ettikleri en küçük hatayı dahi bizlere bildirmelerini rica ediyoruz. Olası hataların düzeltilmesi konusunda gösterilecek katkı için ise şimdiden teşekkür ederiz.

   Umuyoruz ki bu çalışma, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere idarî yargılama hukuku uygulayıcılarının tamamına faydalı olur. Son olarak Cumhuriyet’in 100. yılında çıkan bu baskıyı, Cumhuriyet’e ithaf ediyoruz.
   Barkod : 9786052644195
   Kapak Türü : Karton Kapaklı
   Baskı Sayısı : 4
   Ebat : 16x24
   Dili : Türkçe
   Yayın Tarihi : Eylül 2023
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Sayfa Sayısı : 558
   Takım :
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu: 9786052644195
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   : 9786052644195
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.