• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Türk İdare Hukuku Dersleri Cilt 2 - Ramazan Yıldırım, Serkan Çınarlı

   Adalet Yayınevi Türk İdare Hukuku Dersleri Cilt 2 - Ramazan Yıldırım, Serkan Çınarlı
   Görsel 1
   Fiyat:
   70,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10,7) :
   62,50 TL
   Kazancınız 7,50 TL
   62.50 www.garantikitabevi.com
   3
   Türk İdare Hukuku Dersleri Cilt 2 - Ramazan Yıldırım, Serkan Çınarlı
   Elinizdeki “Türk İdare Hukuku Dersleri Cilt 2 4. Bası” adlı bu eser, esasen Prof. Dr. Ramazan YILDIRIM’ın “Türk İdâri Rejimi Cilt 2” adlı eserinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ve diğer mevzuat değişikliklerine uygun bir şekilde güncellenmesinden ibarettir.
   Kitabımızın bu baskısı da tıpkı önceki baskıları gibi, idarî rejimin unsurları dikkate alınarak yazılmıştır. Çünkü Tanzimat’tan bu yana Türkiye’nin hukuk devleti ilkesini gerçekleştirmede belirlenen araç idarî rejimdir.
   Bu ciltte planlama gereği, idarî rejimin ikinci öğesi olan “idare hukuku”na ilişkin bütün konular (idare hukukunun tanımı, idarenin yetkileri, idarenin görevleri, idarî usûller, idarenin denetlenmesi ve idarenin sorumluluğu), koşulların elverdiği ölçüde güncellenmiş halde yer almaktadır. Ancak idarî usûller bu baskıda da ele alınamamıştır.
   Eserin bu baskısının kapsamına, idarî usûlleri almayışımızın nedeni, İdâri Usul Kanun Tasarısının ön çalışmalarının 1998 yılında başlamasına rağmen hâlâ kanunlaşamamasıdır. Sonraki baskılarda, idare hukukuna ilişkin pozitif hukuktaki gelişmelere paralel eklemeler ve çıkarmalar yapmayı, şayet yasası çıkarsa idarî usûl konusunu da bir bölüm olarak ele almayı düşünüyoruz.
   Gözden kaçan mevzuat güncellemeleri veya imla hataları varsa, şimdiden sayın okuyucularımızdan özür diliyoruz. Ayrıca tespit ettikleri yanlışlıkları, yildirimramazan@hotmail.com elektronik posta adresine yazmalarını rica ediyoruz.
   Başta hukuk fakülteleri gelmek üzere tüm hukuk öğrenenlerin yararlanması için hazırladığımız bu çalışmanın ilerleyen basılarda güncelliğinin korunması için çabalamak borcumuzdur.
   Genel Özellikler
   Baskı TarihiOcak 2021
   Baskı Sayısı4. Baskı
   YayıneviAdalet Yayınevi
   YazarProf. Dr. Ramazan Yıldırım, Prof. Dr. Serkan Çınarlı
   Sayfa Sayısı464
   Ebat16x24
   Cilt
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257277952
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257277952
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.