• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Türk İdare Hukuku Dersleri Cilt 2 - Ramazan Yıldırım, Serkan Çınarlı

   Fiyat:
   155,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,8) :
   132,00 TL
   Kazancınız 23,00 TL
   3
   Elinizdeki “Türk İdare Hukuku Dersleri Cilt 2” adlı bu eser, esasen Prof. Dr. Ramazan YILDIRIM’ın “Türk İdarî Rejimi Cilt 2” adlı eserinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ve diğer mevzuat değişikliklerine uygun bir şekilde güncellenmiş hâlinden ibarettir.
   Kitabımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine göre güncellenmiş 4. Baskısına göstermiş olduğunuz ilgi üzerine kitabımızın 5. Baskısını yapma ihtiyacı hasıl olmuş ve bu kapsamda 4. Baskı üzerinde güncellemeler ve genişletmeler yapmış bulunmaktayız.
   Kitabımızın bu baskısı da tıpkı önceki baskıları gibi, idarî rejimin unsurları dikkate alınarak yazılmıştır. Çünkü Tanzimat’tan bu yana Türkiye’nin hukuk devleti ilkesini gerçekleştirmede belirlenen araç idarî rejimdir.
   Bu ciltte planlama gereği, idarî rejimin ikinci öğesi olan “idare hukuku” na ilişkin bütün konular (idare hukukunun tanımı, idarenin yetkileri, idarenin görevleri, idarenin denetlenmesi ve idarenin sorumluluğu), koşulların elverdiği ölçüde güncellenmiş hâlde yer almaktadır.
   Ülkemizde İdarî Usul Kanunu hazırlığı yapılmış ise de 1998 yılında başlayan ön çalışmalar neticelendirilememiştir. Bu sebeple idarî usullere ilişkin bir açıklama kitabımızda yer almamıştır. Umuyoruz ki ülkemiz için önem arz eden idarî usullere ilişkin bir kanun çalışması yapılır ve yürürlüğe girer. Eğer bir idarî usulleri düzenleyen bir kanun yürürlüğe girerse sonraki baskılarda idarî usulleri de kapsama dâhil etmeyi düşünüyoruz.

   Barkod : 9786258092202

   Yayın Tarihi : 2022 Mart

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 5

   Sayfa Sayısı : 477

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786258092202
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786258092202
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.