• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler (Mahmut Koca) Mahmut Koca, İlhan Üzülmez

   Fiyat:
   844,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,6) :
   712,00 TL
   Kazancınız 132,00 TL
   3

   Kitabın bu basısında, daha önceki basılarda Türk Ceza Kanununun Özel Hükümlere ilişkin İkinci Kitabının kısım ve bölüm başlıkları esas alınarak oluşturulan sistematiği değiştirilmiş, “Türk Ceza Hukuku Genel Hükümler” isimli çalışmamızla paralel hale getirilmiştir. Ancak yeni sistematikte de çalışma dört bölüme ayrılmış ve her bölümün başlığında Türk Ceza Kanu- nunun Özel Hükümlere ait Kitabının kısım başlıkları korunmuştur. Kitapta ele alınan suç tipleriyle ilgili olarak doktrin alanında yapılan yeni çalışmalar ile Yargıtay tarafından verilen kararlar bu basıda da izlenmeye ve değerlen- dirilmeye çalışılmıştır.

   Ayrıca bu basıya Topluma Karşı Suçlar arasında Kamunun Sağlığına Karşı Suçlardan biri olarak düzenlenen “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçu ilave edilmiştir.

   Kitabın bu basısını, genç yaşta aramızdan ayrılan Yargıtay Üyesi Mus- tafa Artuç’un aziz hatırasına ithaf ediyoruz. Mustafa Artuç, ceza hukuku alanındaki teorik gelişmeleri uygulamaya taşımaya çalışan iyi bir hakim olmasının yanı sıra, aynı zamanda yazdığı eserleriyle de Türk ceza hukuku doktrininin gelişimine katkı sunan, üretken bir insandı. Samimi, güler yüzlü, yardım sever kişiliğiyle de temayüz eden kıymetli dostumuza bu vesileyle bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

   Stok Kodu    :    9786052644317
   Boyut    :    17x25
   Sayfa Sayısı    :    1244
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    9
   Basım Tarihi    :    2023 Eylül
   Kapak Türü    :    Ciltli
   Dili    :    Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052644317
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786052644317
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.