• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler Handan Yokuş Sevük

   Fiyat:
   460,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,4) :
   389,00 TL
   Kazancınız 71,00 TL
   3
   Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler” başlıklı kitabın dördüncü baskısında, Türk Ceza Kanunu’nun özel hükümler başlıklı ikinci kitabında yer alan kısımlardan belli başlı suçlar seçilerek suç genel teorisi çerçevesinde incelenmiştir. Bu kapsamda suç tipine ilişkin genel bir açıklamadan sonra suç ile korunan hukuksal değer, suçun unsurları, öngörülen nitelikli halleri, özel görünüş şekilleri ile muhakeme ve yaptırım konuları ele alınmıştır. Kitapta her suç açısından ceza sorumluluğunu kaldıran ve azaltan nedenler ayrı bir alt başlık altında incelenmemekte, uygulamadaki önemine binaen haksız tahrik hükümlerinin uygulanması gibi bazı hususlara konunun ilgili yerlerinde değinilmektedir. Bu bağlamda hukuki niteliği öğretide tartışmalı olan zorunluluk haline de suçun esaslı unsuru olan hukuka aykırılık unsuru başlığı altında yer verilmektedir.
   Kitapta verilen teorik bilginin yanında okuyucunun uygulamayı görmesi açısından Yargıtay kararlarından yararlanılmış, Yargıtay’ın uygulamasındaki değişikliği takip edebilmek amacıyla özellikle son yıllardaki kararlar incelenmiştir. Ayrıca suçta korunan hukuksal değerler bakımından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin yaklaşımını ortaya koyabilmek için AİHM kararlarından örnekler verilmiştir. Suç tipine ilişkin tartışmalı hususlar ve uygulamada çıkan sorunlar öğretideki görüşler de belirtilerek değerlendirilmiştir.
   Bu baskı, önceki baskıdan sonra yürürlüğe giren yasal değişiklikler dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çok sayıda yeni Yargıtay içtihadının eklendiği ve bazılarının ayrıntılı olarak değerlendirildiği bu baskıda, yeni eserlerden yararlanılmış ve gözden kaçan yazım hataları düzeltilmiştir.

   Barkod : 9786258209709

   Yayın Tarihi : 2022 Ekim

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 4

   Sayfa Sayısı : 980

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258209709
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258209709
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.