• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Temel Hukuk Bilgisi Polat Tunçer

   Fiyat:
   92,00 TL
   İndirimli Fiyat (%16,3) :
   77,00 TL
   Kazancınız 15,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Hukukun temel kavramlarını sınırlandırmak oldukça müşküldür. Zira,  lisans öğrencilerinin edinmesi gereken temel hukuk bilgileri oldukça  geniş bir alanı kapsamaktadır. Hukuk alanı her geçen gün gittikçe gelişmekte  ve yoğunlaşmaktadır. Bu nedenle de bireylerin öğrenmesi gereken  konular ve bilgiler artmaktadır. Hukukun temel kavramları derslerinin  esas amacı, hukukun uluslararası prensiplerini öğrencilerimize kavratmak  ve onlarda asgari düzeyde bir hukuk bilgisi ve bilinci oluşturmaktır.
   Günümüz toplumlarında yaşayan her birey günlük hayatta, her geçen  gün daha fazla hukukî sorunla karşılaşmakta, ancak bu sorunlarla baş edebilmek  için gerekli olan hukuk bilgi ve birikiminden yoksun olduğu söylenebilir.  Halbuki demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin temel dayanaklarından  birisi de hukuk nosyonuna sahip nitelikli bireylerdir.
   Hukuk bilgi ve birikim gelişmiş toplumlarda usulsüzlük ve yolsuzluklara  daha az rastlanır. Zira, kamu yönetimi eylem ve işlemlerinin denetlenmesi  daha etkin ve bilinçlidir. Katılımcı demokrasi böyle kökleşir ve  gelişir. Aydınlık yarınlara hukukun üstünlüğüyle varılabilir.
   Eserimizi açık ve anlaşılır bir dille yazmaya gayret ettim. Ayrıntı, karşılaştırma  ve yorumlardan olabildiğince kaçındım. Zira, o zaman kitabın  hacmi kaçınılmaz olarak armış olacaktır. Diğer yandan yasaların doğasında  zaten var olan uzun cümleli ve çetrefilli ifadelerin basitleştirilmesine de ihtiyaç bulunduğu yadsınamaz. Hukuku sıkıcı olmaktan kurtarmak için  elimden gelen özeni gösterdiğim söylenebilir. Eserimiz, sadece üniversite  öğrencilerine değil, kamu-özel kurum ve kuruluşlarda çalışan tüm bireylerin  yararlı olmasını temenni ederim.

   Barkod : 9786258092509

   Yayın Tarihi : 2022 Mart

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

   Baskı Sayısı : 6

   Sayfa Sayısı : 279

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258092509
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786258092509
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.