• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Suç Politikası ve Ceza Hukuku İlkeleri Doğrultusunda Verileri Hukuka Aykırı Olarak Verme veya Ele Geçirme Suçu Musa Bulu

   Fiyat:
   119,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,1) :
   101,00 TL
   Kazancınız 18,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Hukuk devleti, devletin yetkili organlarının toplum karşısında hukukun gereklerine riayet ettiği bilahare devletin yargı mekanizmasının etkin bir şekilde çalıştığı ve keyfiyete yer verilmeyen devleti ifade eder. Hukuk devleti, diğer birçok özelliğin yanında hukuk kurallarının belirli yani erişilebilir ve öngörülebilir olmasıyla mümkün hale gelecektir.
   Ceza hukuku kurallarının ise insan hürriyetine müdahalesi nedeniyle daha belirli olması gerekli ve zorunludur. Suç ve cezaların belirli olması zorunluluğu uluslararası ve ulusal hukukun benimsediği temel ilkelerden olan suç ve cezada kanunilik ilkesinin de bir sonucudur.
   Bu eserde suç politikası ve ceza hukuku ilkeleri incelenecek ve bu incelemeler neticesinde “verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” suçunun değerlendirilmesi yapılacaktır. Her ne kadar değerlendirmeler bu suç özelinde yapılsa da özü itibariyle kişisel veriler ile ilgili diğer suçları da kapsayacak şekildedir.
   Suç politikası ve ceza hukuku ilkelerinin incelenmesi sadece eserin ana inceleme konusu olan “verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme” suçu bakımından değil, ihdas edilmiş olan ve olacak suç ve cezalar bakımından da yararlı olacaktır.
   Bilime ve uygulamaya faydalı olması dileğiyle…

   Barkod : 9786258209884

   Yayın Tarihi : 2022 Ekim

   Kapak Türü : Karton Kapak

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 143

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258209884
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786258209884
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.