• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Sigorta Hukuku Hasan Murat Güçlü Ömer Faruk Seleş İbrahim Kayhan

   Fiyat:
   284,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,8) :
   239,00 TL
   Kazancınız 45,00 TL
   3
   Hukuk büromuzun Sigorta Hukuku alanında hazırlamış olduğu bu kitabı, öncelikle temel kavramlara yer veren özet bir başvuru kaynağı olarak hazırlamaya çalıştık. Temel kavramlar, tanım ve müesseseleri Kanunun sistematiği, yargı kararları ve doktrin görüşleri esas alınarak, sade ve anlaşılabilir bir şekilde ele almaya gayret gösterdik.
   Uzun yıllardır avukatlık hizmeti veren ve şirket danışmanlığı başta olmak üzere ticaret hukukunun farklı alanlarında çalışmalarını yoğunlaştıran hukuk büromuz, birçok sigorta şirketinin avukatlığını da yürütmektedir. Bu süreç zarfında hem dava ve icra takipleri hem de danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. Bu sayede avukatlık mesleğini icra sırasında, sigorta hukuku alanında uygulamaya yönelik önemli gördüğümüz konuları da göz ardı etmemeye çalıştık ve yer yer uygulamaya dönük faydalı bilgilere de yer verdik.
   “Sigorta Hukuku” adlı kitabımız temelde altı bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde sigorta kavramı, hukuki niteliği, işlevi, tarihçesi, kaynakları vb. gibi temel kavramları; ikinci bölümde sigorta kuruluşlarını, özellikle acenteyi; üçüncü bölümde sigorta sözleşmesini teferruatlı olarak incelemiş bulunmaktayız. Dördüncü bölümde Sorumluluk Sigortaları, beşinci bölüm ise Can Sigortalarına ilişkin bilgilere yer verdik. Kitabın son bölümü olan altıncı bölümü de Sigorta Hukukunda Tahkim konusuna ayırdık.
   Sigorta Hukuku kitabımızda, her bir özel sigorta türü için ayrı ayrı başlık açmadık. Ancak gerektiğinde özel sigorta türlerine ilişkin açıklamaları da yaptık. Özellikle uygulama açısından önemli gördüğümüz noktaları detaylı olarak ele almaya çalıştık.
   Barkod : 9786257656528
   Yayın Tarihi : 2021 Mart
   Kapak Türü : Karton Kapaklı
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Baskı Sayısı : 1
   Sayfa Sayısı : 261
   Ebat : 16x23,5
   Takım :
   Dili : Türkçe

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257656528
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257656528
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.