• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Robotlar, Yapay Zeka ve Ceza Hukuku Pınar Bacaksız Seda Yağmur Sümer

   Fiyat:
   180,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,6) :
   152,00 TL
   Kazancınız 28,00 TL
   3
   İnsanlığın gelişmesinde etkili olan en önemli duygu şüphesiz meraktır. İnsanlık bu duygunun peşinden gittikçe yeni buluşların, teknolojik gelişmelerin önü açılmıştır. Bugün ise teknolojik gelişmelerde baş döndürücü bir hıza tanıklık ediyoruz. İnsanoğlu ihtiyacı olan pek çok eşya ve hizmete teknoloji sayesinde zahmetsizce ulaşmaktadır. Eğitim, sağlık ve hatta sosyalleşme ihtiyacının karşılanmasında da teknoloji pek çok imkan sunmaktadır. Bu imkanlar da yetişmesi zor bir hızda artmakta ve genişlemektedir. Öte yandan tüm bu konfor zaman içerisinde bazı sorunları da beraberinde getirmiştir. Sorunun ortaya çıktığı yerde de hukuka ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır.
   Bizi bu çalışmayı yapmaya iten de esasen merak duygusudur. Günlük hayatımızda çoğu zaman üzerinde hiç düşünmeden kullandığımız bazen basit, bazen de çok karmaşık teknolojilerin gelişim süreci, günümüzde geldiği ve gelecekte erişmesi mümkün olan noktaya karşı duyduğumuz merak ve heyecan duygusunu esas uğraşı alanımızı olan ceza hukuku ile bir araya getirmek istedik. Elbette çalışmanın disiplinlerarası niteliği sebebiyle bu yolculukta zaman zaman güçlüklerle karşılaştık. Bu güçlüklerle okurlarımızın da karşılaşmaması adına yalnızca hukukçulara yönelik değil bu konunun meraklısı olan herkese hitap eden bir çalışma olması için gayret ettik. Bu çabayı ortaya koyarken de hukukun karakteri itibariyle gelişmeleri geriden takip etmesi ele aldığımız her soruya verdiğimiz cevapların bir durum tespitiyle birlikte daha çok bir gelecek projeksiyonu olmasına neden oldu.
   İfade etmek gerekir ki gelecek merak ve heyecan duygularımızın neden olduğu çalışmalar ile şekillenir. Bu çalışmalara ilham olan duygu ve düşünceler her ne kadar kendi döneminde gerçekçi bulunmasa da yıllar sonra yeni normal olarak hayatlarımızın bir parçası halini alabilirler. İlerleyen yıllarda teknoloji geliştikçe bu çalışmanın da gelişmesi ve bu alana ilgi duyan herkesin bu heyecan verici yolculukta bizlere ortak olmasını ve en önemlisi bu konuya merak duyan ve çalışmamızı okumaya vakit ayıran siz değerli okurlarımızın çalışmamızdan fayda elde etmesini temenni ediyoruz.
   Barkod : 9786257656771
   Yayın Tarihi : 2021 Nisan
   Kapak Türü : Ciltli
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Baskı Sayısı : 1
   Sayfa Sayısı : 294
   Ebat : 17x25
   Takım :
   Dili : Türkçe

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257656771
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257656771
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.