• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Profesyonel Futbolcuların İş Sözleşmelerinin Sona Ermesi Ahmet Bayrak

   Fiyat:
   257,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,6) :
   217,00 TL
   Kazancınız 40,00 TL
   3
   Futbol, dünya genelinde en popüler sporlardan biri olup, milyonlarca kişi tarafından seyredilmekte ve takip edilmektedir. Futbolun kalbi, sahada ter döken profesyonel futbolcuların etrafında atmaktadır. Profesyonel futbolcuların kariyerleri, iş sözleşmeleri ve kulüpleri ile olan ilişkileri, sporun ekonomik ve hukuki yönlerini önemli ölçüde etkilemektedir. "Profesyonel Futbolcuların İş Sözleşmelerinin Sona Ermesi" adlı bu eserin, konuyla ilgilenen sektördeki herkes için büyük bir kaynak olmasını temenni etmekteyiz.
   Bu kitap profesyonel futbolcuların iş sözleşmelerinin sona ermesi adlı tezimden üretilmiştir. Çalışmamda profesyonel futbolcuların iş sözleşmeleri genel çerçevede tanımlandıktan sonra iş sözleşmesinin sona ermesine neden olan sebepler ve sona ermenin sonuçları güncel literatür bilgisi ile incelenmiştir. Futbolcuların, iş sözleşmelerinin süreçlerini, sona erme nedenlerini, haklarını ve yükümlülüklerini anlatırken, aynı zamanda spor mevzuatı ve hukuki düzenlemelerle ilgili detaylara da yer vermektedir. Futbolcuların, kulüplerin, yöneticilerin ve diğer sektör paydaşlarının, bu alanda bilgi sahibi olmaları ve doğru kararlar alabilmeleri için önemli bir rehber niteliği taşımaktadır.
   Çalışmada Türk Borçlar Kanunu, TFF Statü / Talimatları, FIFA Statü / Talimatları ve CAS kodları dikkate alınarak, futbolcunun iş sözleşmesi Türk Hukuk mevzuatı ve uluslararası spor hukuku çerçevesinde ele alınmıştır. Spor yargısına yansıyan Yargıtay kararları, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararları ve TFF Tahkim Kurulu kararlarıyla birlikte, uluslararası spor hukuku açısından FIFA DRC kararları ve CAS kararları da incelenerek spor hukuku içtihatlarına da yer verilmiştir. Bu sayede spor hukukunun ulusal ve uluslararası düzeyde işleyişinin karşılaştırmalı bir incelemesi yapılarak, konu hakkında görüşler sunulmuştur.

   Bu kitabın, profesyonel futbolcuların iş sözleşmelerinin sona ermesi konusunda bilgi ve fikir alışverişi sağlayarak, sektördeki karar alıcılara, avukatlara, akademisyenlere ve spor hukuku ile ilgilenen diğer ilgililere katkıda bulunmasını dilerim.

   Barkod : 9786052643457

   Yayın Tarihi : 2023 Haziran

   Kapak Türü : Karton Kapak

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 206

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052643457
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786052643457
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.