• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Profesyonel Futbolcu Sözleşmesinin Haksız Olarak Feshedilmesi ve Sportif Cezalar Tarık Ziya Karanfil

   Fiyat:
   88,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,8) :
   75,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   3
   Futbol, ilk ortaya çıktığı günden bugüne, kitleler tarafından tutkuyla takip edilmiş bir spor dalı olmuştur. Günümüz dünyasında futbol çok yüksek bir hacme ulaşmış, bunun sonucunda başlı başına bir futbol endüstrisi oluşmuştur. Bu dönüşüm, futbolu tutkuyla takip edilen bir spor dalı olmanın da ötesine taşıyıp, bir eğlence sektörü haline de getirmiştir.
   Futbol endüstrinin gelişimi ile birlikte, özellikle profesyonel futbolcu sözleşmelerindeki rakamlar büyümeye başlamıştır. Bu büyük rakamlı sözleşmelerden doğan olası uyuşmazlıklarda, genelde yüksek meblağlı uyuşmazlıklar olmaktadır.
   Profesyonel futbolcular, İş Kanunumuzun 4-g maddesi uyarınca bu kanunun dışında bırakıldığından, profesyonel futbolcu sözleşmesi TBK’da düzenlenen hizmet sözleşmesi niteliğindedir.
   Her ne kadar profesyonel futbolcu sözleşmesi bir hizmet sözleşmesi olsa da, futbolun kendine has dinamikleri neticesinde, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatının (PFSTT) özel hükümleri TBK hükümlerinden önce uygulanmalıdır.
   Futbolcu ile kulüp arasında çıkacak bir anlaşmazlık durumunda sözleşme feshedildiği takdirde, feshin haklı mı haksız mı olduğu sorunu ortaya çıkmaktadır.
   Ortaya çıkan bu sorundan hareketle, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans bitirme tezi olarak bu çalışma konusunu seçtim. Tez olarak başladığım bu çalışma, dostlarımın verdiği güç ve enerji ile elinizdeki bu kitaba dönüştü.

   Barkod : 9786258153446

   Yayın Tarihi : 2022 Haziran

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 189

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258153446
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258153446
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.