• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Osmanlı Yargılama Hukukunda Bilirkişilik (Ehl-i Hibre / Ehl-i Vukuf) Ahmet Kılınç

   Fiyat:
   243,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,6) :
   205,00 TL
   Kazancınız 38,00 TL
   3
   Elinizdeki bu çalışma, doçentlik başvuru eseri olarak Üniversitelerarası Kurula sunulan “OSMANLI YARGILAMA HUKUKUNDA BİLİRKİŞİLİK” adlı kitabın ikinci baskıdır. Hukuk tarihi alanında monografik bir kitap olan bu çalışmanın iki sene nihayete ermeden ikinci baskısına ihtiyaç duyulması, her yazarda olacağı üzere bizi de ziyadesiyle memnun etmiştir.
   Çalışma yayımlandıktan sonra ulaşan tenkitler gözönünde bulundurularak bazı başlıklarda ve ifadelerde değişikliker yapılmıştır. Keza bu süre zarfında yayımlanan güncel eserler, çalışmanın ilgili kısmında işlenmeye çalışılmıştır. Bununla birlikte ilk baskı sırasında göremediğimiz kaynaklar işlenmeye çalışılmış, hataların da giderilmesi hususunda gayret gösterilmiştir.
   Bilindiği üzere Hukuk tarihi ilmi, zengin hukuk tecrübesi ve kültürü sağlaması hasebiyle pozitif hukuka katkı sağlamaktadır. Yüzlerce yıl ayakta duran ve sağladığı adalet ile takdir kazanan ancak yaşanılan aksaklıklara bağlı olarak ömrü nihayete erden Osmanlı Devleti’nin hukuk tecrübesi de kıymetlidir. Bu bağlamda Osmanlı Yargılama Hukukunda bilirkişilik uygulamalarından yola çıkarak çıkarılacak çok ders vardır. Umarız bu çalışma hem öğretiye hem pratiğe katkı sağlar. Gayret bizden, başarı Allah’tandır.

   Barkod : 9786258038927

   Yayın Tarihi : 2022 Mart

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 311

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258038927
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258038927
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.