• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Örnek Mahkeme Kararlarıyla Avukatlar için Uygulamaya Yönelik Vergi Hukuku Alper Aydın

   Fiyat:
   150,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   127,00 TL
   Kazancınız 23,00 TL
   3
   Vergi hukuku, teknik bir konu ve uzmanlık isteyen bir alan olması ile içerdiği kavramların farklılık arz etmesi nedeniyle çoğu kişiye zor ve sıkıcı gelen bir hukuk dalı olarak bilinmektedir. Diğer hukuk dalları gibi hayatın içinde olmayan ve kavramları günlük hayat içerisinde pek karşılaşılmayan bir hukuk dalı olduğu için vergi hukuku pek sevilen bir hukuk dalı değildir. Aslında, fark edilmemekle birlikte vergi hukuku hayatın içerisinde yer almaktadır. Hatta hayatın içerisinde yer alamadığı alan yoktur. Çünkü hemen hemen her konuda vergi ödenmektedir. Fakat dolaylı vergiler sayesinde bu durum çokça fark edilmemektedir.
   Vergi ile ilgili işler, günlük hayatta vergi konusu çok bilinen bir alan olmadığı için mali müşavirlere bırakılmıştır. Avukatlar tarafından da vergi hukuku çok detaylı bilinen ve ilgi gösterilen bir alan olmadığı için vergi davaları açılırken dilekçeler genel olarak mali müşavirler tarafından hazırlanmaktadır. Vergi davaları ile ilgilenen avukat sayısı çok azdır. Bu nedenle, bu tür davalar genel olarak vekilsiz açılmaktadır.
   Vergi hukukunu öğrenmek, konu teknik ve sıkıcı geldiği için zor gibi görünmektedir. Aslında, vergi hukuku, öğrenilmesi ve çalışılması çok zevkli bir hukuk dalıdır. Tabi ki sevmek için öncelikle bilmek gerekir. Bilmek için de öğrenmek gerekir. İşte bu kitapla amaçlanan, vergi hukukunu severek öğretmektir. Bunun için öncelikle vergi hukukunda kullanılan kavramların öğrenilmesi gerekir. Bu nedenle, kitapta ayrıntılı olarak bu kavramlar açıklanmıştır.
   Vergisel kavramlar ve durumlar soyut kalmasın, somutlaşsın diye örnek mahkeme kararları kullanılmıştır. Ayrıca, sadece teori ile yetinilmemiş, uygulamadan bilgiler de verilerek teori ile uygulama bütünleştirilmiştir.
   Örnek mahkeme kararları kullanılmak suretiyle konu daha zevkli hale getirilmiştir. Böylece, avukatların severek vergi hukukunu öğrenip vergi davaları ile daha fazla ilgilenmelerini sağlamak amacıyla bu kitap yazılmıştır.
   Barkod : 9786257277655
   Yayın Tarihi : 2021 Ocak
   Kapak Türü : Karton Kapaklı
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Baskı Sayısı : 1
   Sayfa Sayısı : 175
   Ebat : 16x23,5
   Takım :
   Dili : Türkç
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257277655
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257277655
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.