• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Medeni Hukuk Pratik Çalışmalar Temel Kavramlar - Kişiler Hukuku - Aile Hukuku Murat Doğan

   Fiyat:
   110,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,5) :
   93,00 TL
   Kazancınız 17,00 TL
   3
   Bu eser, öğrencilere, teorik bilgilerini somut uyuşmazlıklara uygulama kabiliyeti kazandırmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu amaçla ilk kısımda “Medeni Hukukta Pratik Çalışma Çözümüne İlişkin Yöntem ve Temel İlkeler” başlığı altında pratik çalışma çözümüne ilişkin yöntem üzerinde durulmuş, adım adım bir pratik çalışmanın nasıl çözülmesi gerektiği örnekler ve kısa açıklamalarla gösterilmeye çalışılmıştır.
   Eserde, medeni hukukun temel kavramları, kişiler hukuku ve aile hukukuna dair 55 çözümlü pratik çalışmaya yer verilmiştir. Bunlar, Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2004 yılından beri yürütmekte olduğum Medeni Hukuk dersinde, kitabın yazarları olan asistanlarım ve mesai arkadaşlarımla birlikte pratik çalışma dersleri için hazırladığımız olaylar ile daha önce sorulmuş sınav sorularından oluşmaktadır. Bu örneklerin seçilmesinde, mümkün olduğu kadar her konuya ilişkin bir örnek olmasına gayret edilmiş, önemine binaen bazı konularda birden fazla örnek olaya yer verilmiştir.
   Çalışma 14 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm, o bölümün konusuna dair öğrencinin bilmesi gereken teorik konuları hatırlatan sorularla başlamaktadır. Daha sonra konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayacak şemalara yer verilmiştir. Ayrıca o konuyla ilgili Yargıtay kararlarından alıntılar yapılmıştır. 
   Barkod : 9786258092752

   Yayın Tarihi : 2022 Nisan

   Kapak Türü : Karton Kapak

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 448

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786258092752
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786258092752
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.