• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Marka Suçları (SMK m.30) Süleyman Emre Özdemir

   Fiyat:
   594,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   503,00 TL
   Kazancınız 91,00 TL
   3
   Fikri mülkiyet hukukunun ve özelinde sınai mülkiyetin alt başlıklarından olan marka ve marka hukuku, ulusal ve uluslararası hukukta giderek önem kazanmaktadır. Girişimcilerin, üretimini veya satışını yaptığı mal veya sunduğu hizmetleri, diğerlerinden ayırt etme amacı ile kendilerine özgü işaretler, tanıtma vasıtaları kullanmaları çok eskilere dayanmaktadır. Ancak özellikle seri üretime geçilmesi ve ticaretin evrensel bir boyut kazanması markanın ve marka hukukunun önemini artırmıştır.
   Marka hukukunun temel meselelerinden biri, marka hakkının tecavüzlere karşı korunmasıdır. Uluslararası metinlerde ve karşılaştırmalı hukukta, bazı marka hakkına tecavüz fiillerinin işlenmesinin hukuki sorumluluk yanında cezai sorumluluğu da gerektirdiği kabul edilmiştir. Özellikle tarihi süreçte marka hakkına sağlanan kamu hukuku nitelikli koruma, haksız rekabetin önlenmesinde devletin rolü ve hukuki sorumluluğun bazı durumlarda yetersiz kalması, marka hakkının himayesinde cezai müdahaleyi gerekli kılmıştır.
   Elinizdeki çalışmanın konusunu 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’nun 30’uncu maddesinde düzenlenen marka suçları oluşturmaktadır. Büyük bir emeğin ürünü olan ve hukukumuzda önemli bir boşluğu dolduracak bu çalışmada marka suçları tüm yönleriyle incelenmiş ve uygulamada ortaya çıkan problemlere çözüm önerisi sunulmuştur.

   Barkod : 9786052640111

   Yayın Tarihi : 2022 Ekim

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 408

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052640111
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786052640111
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.