• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Mali Hukuk Terimler Sözlüğü Mustafa Çolak

   Fiyat:
   311,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,4) :
   263,00 TL
   Kazancınız 48,00 TL
   Sosyal ve ekonomik yaşantımızın bir parcası mali hukuk alanındaki terminoloji, her gecen gun ekonomi ve finans alanındaki aktor ve kurumların duzenlemeleri, uygulama ve politikaları ile genişlemekte ve zenginleşmektedir.
   Gunumuzde mali alanda, gerek hukuki mevzuat ve doktrinde, gerekse uygulamacıların kullandıkları, kavram, terim ve sozcukler, ortak bir paydada anlaşılabilir bir hukuki kapsayıcılığı ortaya koymak adına onemli birer işlev gormektedir.
   Bu eser, yasal muktesebat ve mesleki/kurumsal birikimler de dikkate alınarak mali hukuk alanında kullanılan temel/ilişkili terimlerin tanımları ile gerektiğinde kısa acıklama ve analizlerini kapsamına almaktadır.
   Tanımlanan terime, koyu ve düz karakterlerle, ingilizce karşılıkları ile eş anlamlı veya ilişkili terimlere ise yanında acık ve italik karakterlerle yer verilmiştir.
   Ayrıca terimin ilgili olduğu alan veya yasal ve idari duzenleme kaynakları da belirtilerek daha kolay bir erişim imkanı hedeflenmiştir.
   İkinci basımı yapılan eserde, guncellemeler ve eklenen terimler yanında bazı terimlerin de daha iyi anlaşılabilmesi icin revizyon yoluna gidilmiştir. Bu vesileyle, 1400 u aşkın terimle, yeni iyileştirme ve geliştirmelerle mali hukuk alanında muktesabatın daha ileri bir aşamada oluşmasına katkı sunulmaya devam edilecektir.

   Barkod : 9786258209068

   Yayın Tarihi : 2022 Ağustos

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 704

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786258209068
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786258209068
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.