• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Kat Mülkiyeti Kanunu El Kitabı Açıklamalı, İçtihatlı, Örnekli, Notlu Tahsin Murat Pulak

    Adalet Yayınevi   Kat Mülkiyeti Kanunu El Kitabı Açıklamalı, İçtihatlı, Örnekli, Notlu Tahsin Murat Pulak
   Görsel 1
   Fiyat:
   170,00 TL
   İndirimli Fiyat (%12,4) :
   149,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   149.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Kargo Bedava
   Kitabın 2017 yılı sonunda okuyucuyla buluşan 8.baskısı beklenenden ve planlanandan çok önce tükendi. Bu durum ve gerek mevzuattaki gerek içtihattaki değişiklikler yeni bir kitabın hazırlanmasını gerekli kıldı.
   Yeni baskı için önceleri salt mevzuattaki değişikliklerin işlenmesi ve yeni içtihatların eklenmesiyle yetinilmesi düşünüldü. Bu yöntem dahi sayfa sayısının artmasıyla birlikte “el kitabı” boyutunun sınırlarının aşılmasına neden oldu.
   Öte yandan mevzuat ve içtihattaki değişikliklerin açıklanmadığı bir baskı yapılması da okuyucuya ve kendimize saygısızlık olacaktı.
   Mevzuat ve içtihattaki değişikliklerin işlenmesi, açıklanması, gerekli notların konulması ile kitabın ulaştığı sayfa sayısı normal boyutta bir kitap olmasını zorunlu kıldı.
   Bununla birlikte kitabı tek ciltte tutabilmek için yeni içtihatlara mümkün olduğunca tam metin halinde yer verilirken, önceki baskılarda yer alan ve özetlenmiş içtihatlar aynen korundu.
   Yeni içtihatlarda dahi yer kazanmak amacıyla konuyla ilgili olmayan bölümler metinden çıkartılarak bir nevi özetleme yapıldı. Bu yöntemde dahi içtihadın konuyla ilgili kısmı orijinal metinden aynen alındı.
   Kitap uygulamayı yansıtmaya yönelik olup, bilimsel/doktrinsel hiçbir iddia taşımadığından mevzuat ve içtihatların bazılarında bazı küçük eleştirilerde bulunmak lüksüne de sahip oldum. Konu ile ilgili emsal içtihat bulunmayan bölümlerdeki açıklamalar nasıl ki tamamen kişisel kanaatimi yansıtmakta ise, eleştiriler de sadece benim kanaatimdir.
   Kitabın önceki baskılarından edinmiş olan okuyucunun teveccühü ve olumlu geri bildirimleri bu yeni kitabın hazırlanmasının en önemli etkeni olup, beni de fazlasıyla onurlandırmıştır. Bu nedenle kendilerine teşekkürlerimi iletiyor ve saygılar sunuyorum." (Tanıtım Yazısı)
   Stok Kodu    :    9786053007623
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    887
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    9
   Basım Tarihi    :    2019
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053007623
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786053007623
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.