• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi İçtihatlar ve Uygulamadan Örnekleriyle Bilişim Suçları ve Soruşturma Yöntemleri Murat Semiz

   Fiyat:
   340,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   289,00 TL
   Kazancınız 51,00 TL
   3

   Bu çalışma ile öncelikle bilişim suçlarının yasal unsurları ile bunların nitelendirilmesi ve bilişim sistemlerinin araç olarak kullanıldığı haller ve bunlara dair Yargıtay içtihatları ve uygulaması ele alınmış ve bilişim suretiyle işlenen ve en çok karşılaştığımız bu tür suçların soruşturmasında kullanılan özel ve teknik deliller ile bu delillerin ne şekilde elde edilerek soruşturmanın çözümünde kullanıldıkları ve nihai olarak soruşturmanın hangi durumlarda nasıl sonuçlandırılması gerektiği örnek müzekkere ve kararları ile birlikte ortaya konulmaya çalışılmıştır. Bu doğrultuda ilgili suçun yasal unsurları, var ise yetki sorunu, hukuki niteleme-zincirleme suç ve fikri içtima hükümleri güncel içtihatlar ile birlikte ele alınmış, akabinde bu suça ilişkin soruşturma ve delil elde etme yöntemleri ortaya konulduktan sonra, son kısımda da bunlara dair müzekkere ve karar (kyok/İddianame) örneklerine yer verilmiştir. 

   Belirli suçlar yönünden delil elde etme ve soruşturmayı çözme yöntemleri ayrıntılı bir şekilde ortaya konulurken, aslında bilişim suretiyle işlenen suçların tamamında nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair bilinç ve yöntem oluşturulmaya çalışılmıştır. Başka bir deyişle, bu çalışmada ele alınan suçlar ve bu suçlarlara ilişkin delil elde etme yöntemleri örnekleri ile birlikte iyi bir şekilde özümsenip içselleştirildiğinde, aslında bilişim suretiyle işlenen tüm suçlarda nasıl hareket edilmesi gerektiğine dair mantık ve refleks de oluşacaktır. Çünkü bilişim suretiyle işlenen suçlarda delil elde etme ve şüpheliye ulaşma yöntemleri çoğu zaman birbirine benzerdir. Zira, bu tür suçlar genellikle bir bilişim sistemi üzerinden bir bilişim aracı veya uygulaması vasıtasıyla işlenmektedir. 
   Bu amaç ve saik doğrultusunda, teorik ve soyut anlatımlara mümkün olduğu kadar az yer verdiğimiz bu çalışma, başta C.savcıları ve hakimler olmak üzere tüm hukukçuların soruşturma ve yagılamalarda en kolay ve pratik  şekilde faydalanabilecekleri biçimde hazırlanmıştır.
   Barkod : 9786258209679

   Yayın Tarihi : 2022 Ekim

   Kapak Türü : Karton Kapak

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 3

   Sayfa Sayısı : 349

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Ekler :

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258209679
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258209679
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.