• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi İcra ve İflas Davaları Uygulama Rehberi + Kira Hukuku (2 Kitap Kampanya) Aynur Arslan Polat, Nihat Yavuz

   Fiyat:
   1.180,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,7) :
   995,00 TL
   Kazancınız 185,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   1. Kitap: İcra ve İflas Davaları Uygulama Rehberi
   İcra ve iflas hukuku, Türk Hukuku’nun çok geniş, derin ve kompleks bir dalını oluşturmaktadır. Bu bakımdan icra ve iflas hukuku uygulaması en yaygın olan hukuk dallarından biridir.

   İcra ve iflas hukukunun bir parçasını oluşturan çok sayıda önemli dava ve şikâyet yolları bulunmaktadır. Bu çalışmamızda, icra ve iflas hukukunun en sık karşılaşılan bir kısım dava ve şikayetlerini tüm detaylarıyla ele almaya çalıştık. Bu suretle, uygulamada sık karşılaşılan bu dava ve şikayetler konusunda uygulayıcılara faydalı olmaya çalıştık. Kitapta yer verdiğimiz dava ve şikayetlerle ilgili binlerce Yargıtay kararını gözden geçirerek ve yeni, orijinal ve farklı olanları kısa bir şekilde özetleyip tasnif ederek sunma yolunu tercih ettik. Bu bakımdan, kitabın bilimsellik iddiası bulunmamakta olup, içtihat ve uygulamadaki sorunlara çözüm odaklı bir eser olmasına gayret edilmiştir.

   Kitap toplam 9 bölümden oluşmakta ve her bir bölüm için anlaşılır bir sistematik oluşturularak, verilmesi istenen bilgiler kısa, öz ve net bir şekilde verilmiştir. Kararların gereksiz detayları kitaba alınmamış; daha fazla farklı ve orijinal kararlar eklemek suretiyle uygulamadaki sorunlara çözüm bulma olasılığı artırılmak istenmiştir.

   Kitapta anlatılan dava ve şikayetlerle ilgili Yargıtay tarafından onanmasına karar verilmiş çeşitli yerel mahkeme hüküm örneklerine yer verilerek, hüküm kuracak hakimlerimize yardımcı olma amacı güdülmüştür. Yine bunun gibi, her bir dava türü ile ilgili dilekçe örneğine yer verilerek avukat meslektaşlarımıza faydalı olmaya çalışılmıştır.

   Kitaptaki her bir bölüm titizlikle incelenerek kullanışlı ve faydalı kavram indeksi oluşturulmuştur. Kavram indeksi bu tür kapsamlı eserlerin olmazsa olmazıdır. Bu anlayışla, kavram indeksi oluşturulurken bu hassasiyet gözetilmiştir.

    

   2. Kitap: Kira Hukuku

   Siz değerli okuyucuların yoğun ilgi ve teveccühü neticesinde eserin dokuzuncu baskısı da kısa sürede tükenerek onuncu basının yapılması zarureti doğmuştur. Öncelikle, gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

   Elinizdeki onuncu baskıda, kitap yeniden gözden geçirilmiş, okuyucunun bilgiye daha çabuk ulaşabilmesi için sistematiğinde iyileştirmeler yapılmıştır. Bunun yanı sıra, en yeni güncel içtihatlar bu baskıda ilgili bölümlere derc edilmiştir.
   Elinizdeki kitap; gerekli yerlerde gerektiği kadar yer verilmesine karşın sadece içtihatlara dayalı yüzeysel açıklamalardan ibaret bir kitap değildir. Bakıldığında görülecektir ki TBK’nın kira ile ilgili her maddesi ve ona bağlı konular yerli ve yabancı doktrin (bilimsel öğreti) dikkate alınarak açıklanmış, çözüm yolları gösterilmiş, konuyla ilgili Yargıtay kararları sergilenmiştir.
   Bundan ayrı olarak uygulayıcıların (hakimlerin ve avukatların) iş yoğunluğu nedeniyle ellerindeki uyuşmazlığa kolayca çözüm bulabilecekleri bilgiye ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla geniş kapsamlı kavram ve kanun maddeleri “indeksi” kitabın sonuna eklenmiş bulunmaktadır.

   Barkod : 9786257467797X1

   Yayın Tarihi : 2022 Ekim

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 2982

   Ebat : 17x25

   Takım : 2 Kitap

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257467797X1
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786257467797X1
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.