• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Hırsızlık Karşılıksız Yararlanma (Kaçak Elektrik, Su ve Doğalgaz Kullanımı) ve Yağma Suçları Fidan Balcı, Seyithan Öztürk i

   Adalet Yayınevi Hırsızlık Karşılıksız Yararlanma (Kaçak Elektrik, Su ve Doğalgaz Kullanımı) ve Yağma Suçları Fidan Balcı, Seyithan Öztürk i
   Görsel 1
   Fiyat:
   180,00 TL
   İndirimli Fiyat (%12,8) :
   157,00 TL
   Kazancınız 23,00 TL
   157.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Kargo Bedava
   Kitabımızın ilk baskısının sizlerden büyük ilgi görmesi ve tükenmesi üzerine ilave konu, son yasal değişiklikler ve bol güncel içtihatları içeren ikinci baskıyı hazırladık. Kitabımızın konusu olan yağma suçlarına sadece Yargıtay 6. Ceza Dairesi baktığı halde hırsızlık, karşılıksız yararlanma ve suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi suçlarına Yargıtayın 2, 13 ve 17. Ceza Daireleri bakmaktadır. Bu üç Ceza Dairesi arasında oluşan görüş ayrılıkları mümkün olduğunca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine Yargıtay Ceza Genel Kurulu tarafından giderilmektedir. Kitabımızda her dairenin görüş ve uygulamasına ayrı ayrı yer verilmesinin yanında Özel Dairelerce de benimsenen Ceza Genel Kurulunun son kararlarına yer verilerek uygulayıcıya kolaylık sağlanmaya çalışılmıştır.

   İlk baskıda olduğu gibi üç bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde hırsızlık; ikinci bölümünde karşılıksız yararlanma; üçüncü bölümünde ise yağma suçlarını ele aldık. Hırsızlık ve yağma suçlarında 6545 sayılı Yasa ile yapılan değişiklikler, kaçak elektrik, doğal gaz ve su kullanımı ile ilgili fiilleri karşılıksız yararlanma suçu olarak düzenleyen 6352 sayılı Yasa ile yapılan değişiklikler, 6763 sayılı Yasa ile uzlaştırma kurumunda yapılan değişikliklere ilaveten son olarak 7188 sayılı Yasa ile yapılan değişiklikler de ilgili konulara işlenmiştir.

   Kitapta maddelere ilişkin açıklamalar yapılarak, öğreti ve uygulamadaki farklı görüşlere yer verilmiş, her madde ile ilgili güncel Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve Özel Daire kararları yanında kişisel görüş ve eleştirilere de yer verilmiştir.

   Stok Kodu    :    9786257088497
   Boyut    :    17x25
   Sayfa Sayısı    :    830
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020 Temmuz
   Kapak Türü    :    Ciltli
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257088497
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257088497
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.