• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Eşya Hukuku Pratik Çalışmalar Mustafa Ateş Muhammed Afif Kaya

   Fiyat:
   56,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,3) :
   48,00 TL
   Kazancınız 8,00 TL
   3
   Bu kitap, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Hukuk Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine okutulan Eşya Hukuku pratik derslerinde tahlil edilen örnek olaylar ve sınav sorularından seçilmiş örnekleri içermektedir. Medeni Hukukun Başlangıç ve Kişiler Hukuku, Aile Hukuku, Miras Hukuku ve Borçlar Hukuku kapsamına giren konularına ilişkin pratik çalışmalar ve soru örnekleri, bu konularla ilgili müstakilen hazırlanmış kitaplarda yer alacaktır.
   İster klasik yazılı sınavlarda olsun ister test usulüyle yapılan sınavlarda olsun başarılı olabilmek için öncelikle hukuki kavram, kural ve kuramlarla ilgili teorik bilgiye sahip olunması gerekir. Bunun için teorik derslerin günlük olarak takip edilmesi ve ayrıca işlenen her konunun tavsiye edilen kaynaklardan okunması lâzımdır.
   Kitaptaki sorulardan bir kısmı bilgi ölçmeye ve bir kısmı da muhakeme, analiz ve sorun çözme kabiliyetlerini geliştirmeye yöneliktir. Bilgi ölçmeye yönelik sorular, öğrencinin hukuki kavramlar ve kurallara ilişkin bilgi düzeyini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Problem soruları ise, öğrencinin sahip olduğu bilgileri kullanarak, somut bir soruna çözüm bulabilme kabiliyetini ölçen ve geliştiren sorulardan oluşmaktadır.

   Barkod : 9786257467964

   Yayın Tarihi : 2021 Ekim

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 240

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257467964
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257467964
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.