• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Dolandırıcılık Sahtecilik ve Güveni Kötüye Kullanma Suçları Şerhi Uygulamalı - Yorumlu - Analizli Mustafa Atalan

   Fiyat:
   850,00 TL
   İndirimli Fiyat (%12,1) :
   747,00 TL
   Kazancınız 103,00 TL
   3
   Dolandırıcılık, Sahtecilik ve Güveni Kötüye Kullanma Suçları Şerhi isimli kitabımızın üçüncü baskısının gösterilen büyük bir teveccüh sonucu ve kısa bir süre içerisinde tükenmiş olması nedeniyle genişletilmiş ve güncelleştirilmiş dördüncü baskısını istifadelerinize sunmaktayım.
   Hazırladığım bu kitap; dolandırıcılık, sahtecilik ve güveni kötüye kullanma suçları ile bağlantılı diğer suçlar konusunda; kapsam, derinlik, uygulama genişliği ve içtihat yoğunluğu bakımından bugüne kadar yazılmış en detaylı eserlerden biri olarak ortaya çıkmaktadır.
   Dördüncü baskıda, önceki baskıların da üzerine çıkılarak, konuların daha geniş şekilde ele alınması sağlanmış, zamanla gelişen ve değişen içtihatlar detaylandırılmış, tüm yönleriyle, analiz ve çözüm bulma odaklı bir yöntem geliştirilerek, uygulamadaki bütün sorunlara kaynaklık etme hedefi amaçlanmıştır. Belirtilen suçlar ile bağlantılı özel yasalardaki hükümler ve yapılan yasa değişiklikleri detaylı olarak ele alınmış, bütün konular ve açıklamalar, daha yoğun bir şekilde işlenerek, kitaptaki bilgi ve açıklama yoğunluğu en üst düzeye çıkartılmıştır. Bu baskıda, oluşan farklı içtihatlar ve anlatımlara yer verilmiş, Yargıtay ve İstinaf kararları, dipnot kısımlarına taşınarak, akıcı bir anlatım sağlanmıştır.
   Kitap iki ana eksen üzerine oturtulmuştur: Birinci eksende; dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması, bedelsiz senedi kullanma, açığa imzanın kötüye kullanılması suçları ile bağlantılı diğer suçların uygulamada ne şekilde işlendikleri ve bu suçlarla ilgili somut ihtimallere göre nasıl bir soruşturma ve kovuşturma yürütüleceği geniş anlatımlar ve açıklamalı Yargıtay kararları ile ortaya konmuştur. İkinci eksende ise, içtihatlarla oluşan uygulamalar, somut anlatımlarla ve örneklerle desteklenmiş, sayılamayacak kadar farklı örneklerle, konular ve anlatımlar zenginleştirilmiştir.
   Suçlarla ilgili, ayrıntılı olarak örnekler gösterilerek ve uygulamadaki bütün ihtimaller değerlendirilerek açıklamalar yapılmıştır. Kitap, normal bir kitap hazırlama formatının dışında, konularıyla ilgili her şeyi ve ilgili bütün bilgileri en ince detayıyla okuyucuya aktarma hedefini taşımak suretiyle ve sadece teorik olarak bir hususu açıklamak yerine, bizzat ve somut olaylardan ve örneklerden yola çıkılarak, uygulamaya yön verme ve yapılması muhtemel hataları sıfıra indirme amacına yönelmiştir.
   Kitabımız yazılırken bazı hedefler belirlenmiştir: Birinci hedefimiz; uygulamada zor ve karmaşık diye bilinen bu suçların zorluğunu tamamen ortadan kaldırmak, ikinci hedefimiz; özveriyle çalışan Hâkim ve Cumhuriyet savcılarımız ile avukatlarımızın, soruşturma ve kovuşturma işlemlerini yürütürken veya savunma yaparken, onlara rehberlik yapmak suretiyle doğru sonuca ulaşmalarını sağlamak, üçüncü hedefimiz ise; uygulamada birliği sağlamak suretiyle, adaletin sahaya net bir şekilde yansıtılmasını ortaya koymaktır.

   Barkod : 9786258092141

   Yayın Tarihi : 2022 Şubat

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 4

   Sayfa Sayısı : 1204

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786258092141
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786258092141
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.