• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Doğal Afetler Nedeniyle İdarenin Sorumluluğu Gonca Kozanoğlu

   Adalet Yayınevi Doğal Afetler Nedeniyle İdarenin Sorumluluğu Gonca Kozanoğlu
   Görsel 1
   Fiyat:
   80,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,3) :
   71,00 TL
   Kazancınız 9,00 TL
   71.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Bu çalışma, Sayın Prof. Dr. Cemil KAYA’nın danışmanlığında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda hazırlanmış ve 25.06.2020 tarihinde Prof. Dr. Bahtiyar AKYILMAZ, Prof. Dr. Cemil KAYA, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Ziya ÇALIŞKAN, Dr. Öğr. Üyesi Çınar Can EVREN ve Dr. Öğr. Üyesi Selman Sacit BOZ’dan oluşan jüri önünde savunularak ve oybirliği ile başarılı bulunarak kabul edilmiş olan doktora tezimin değerli jüri üyelerinin önerileri doğrultusunda yapılan bazı değişiklikler ile kitaplaştırılmış halidir.
   Öncelikle doktora tez yazımının akademik hayatta önemli bir aşama olmasından dolayı bu dönemin benim açımdan da bir hayli zorlu bir süreç olduğunu belirtmem gerekir. Doğal afetlerin idarenin sorumluluğunu kaldıran veya azaltan bir sebep olarak görülmesi nedeniyle çalışma konusunun konuya ilişkin eserlerde geniş yer bulmaması ve idarenin sorumluluğu konusunun içtihatlarla şekilleniyor olması çalışmanın başlıklandırılmasındaki zorluğu da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle çalışmada mümkün olduğu sürece öğretideki görüşlerin yanında ilgili içtihatlara da yer verilmeye çalışılarak hem teori açısından hem de hukuk uygulamacıları açısından yararlı bir yayın hazırlanmaya çalışılmıştır. Bu noktada Danıştay’ın özellikle yayımlanmamış kararlarına yer verilerek çalışmanın orijinal olması için çaba sarf edilmiştir.
   Bu meşakkatli ve uzun süreçte yoluma ışık tutan çok değerli hocalarla karşılaşmış ve tanışmış olmam benim için büyük bir destek oldu. Bu süreçte bana büyük destekleri olan ismini saymadan geçemeyeceğim hocalarımdan başka yolumun kesiştiği ve yardımlarını benden esirgemeyen herkese teşekkürü bir borç bilirim.
   Stok Kodu    :    9786257277310
   Boyut    :    16x24 cm
   Sayfa Sayısı    :    335
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257277310
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257277310
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.