• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Dijital Ceza Hukuku - II Kripto Para ve Elektronik Para Suçları Murat Balcı ,Kerim Çakır

   Fiyat:
   270,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,6) :
   228,00 TL
   Kazancınız 42,00 TL
   3
   “Dijital Ceza Hukuku” serisinin ikinci kitabı olarak hazırladığımız “Kripto Para Ve Elektronik Para Suçları” başlıklı çalışma, üç bölümden oluşmaktadır. Çalışmanın ilk bölümünde blokzincir (blockchain) teknolojisine özgü kavramlar ele alınmış; bu kapsamda kriptografi, akıllı sözleşmeler, dijital token’lar, non-fungible token/nitelikli fikri tapu (NFT) ve kripto para borsaları (kripto varlık hizmet sağlayıcıları) hakkında açıklamalara yer verilmiştir.
   Çalışmanın ikinci bölümünde, kripto paraların hukuki niteliği ve ceza hukuku ile ilişkisi izah edilmiş, ardından kripto paralar aracılığıyla işlenen güveni kötüye kullanma suçu, dolandırıcılık suçu, bilişim suçları ve suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama suçu hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca kripto paralarla işlenen suçlarda güvenlik ve koruma tedbirlerinin nasıl ve hangi şartlarda uygulanacağı ayrıntılı bir biçimde açıklanmıştır.
   Çalışmanın üçüncü bölümünde ise elektronik para kavramı ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri Ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’da yer alan elektronik para suçları değerlendirilmiştir.

   Barkod : 9786052642436

   Yayın Tarihi : 2023 Nisan

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 196

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786052642436
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786052642436
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.