• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar Çetin Akkaya

   Fiyat:
   630,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,1) :
   535,00 TL
   Kazancınız 95,00 TL
   3
   Kitabımızda, Cinsel Saldırı, Cinsel İstismar, Reşit Olmayanla Cinsel İlişki ve Cinsel Taciz suçlarına yer verilmiştir. Birinci baskının hukuk kitapları için kısa sayılacak bir sürede tükenmesi nedeniyle yeni baskı yapma zarureti doğmuştur. Kitabımıza teveccüh gösteren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
   Cinsel suçlarla ilgili en çok tereddüt edilen husus, sübut meselesidir. Ne zaman suç sabit sayılıp mahkumiyet kararı verilecek, ne zaman suçun işlendiği tereddütlü kaldı deyip beraat kararı verilecek. Bu husus hem ilk derece mahkemelerinin, hem de kanun yolu incelemesi yapan Bölge Adliye Mahkemelerinin ve Yargıtay’ın sıkıntı çektiği bir konudur. Bu nedenle, mümkün olduğu kadar özellikle cinsel saldırı ve cinsel istismar suçlarının sübutu ile ilgili ayrı başlıklar açarak, çözüme katkı sunmaya çalıştık.
   Nihayetinde kitabımız bir uygulama kitabı. Bu nedenle sorunlu bir hususta Doktrinin ne düşündüğüne, daha sonra Yargıtay’ın ne düşündüğüne yer verdik. Biz Yargıtay’ın görüşüne katılmıyorsak, neden katılmadığımızı açıklamaya çalıştık, katılıyorsak bu hususu da belirtme yoluna gittik. Yeni baskıda da uzmanlık dairesinin değişen görüşü varsa onları işledik ve içindeki tüm kararları yeniledik. Bu baskıda en son uygulamayı bulmanız mümkündür.
   Kitabın bundan sonraki baskıları için eleştirileriniz bizim için çok kıymetlidir. Kitap ile ilgili her türlü eleştirilerinizi bekliyoruz.
   Stok Kodu    :    9786257802543
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    863
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    2
   Basım Tarihi    :    2020 Ekim
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257802543
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257802543
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.