• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Ceza Muhakemesi Hukuku (3 Cilt Takım) Hakan Hakeri, Yener Ünver

   Fiyat:
   2.552,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   2.168,00 TL
   Kazancınız 384,00 TL
   3
   Kargo Bedava
   Kitabımızın bu en geniş baskısını, en son 2019’da yapmıştık. Son dört baskıyı da öğrenci kitabı şeklinde yapmak durumunda kaldık. Bundaki temel neden, ceza muhakemesi alanındaki çok sık değişen mevzuatı ve ona bağlı değişkenlik gösteren içtihatları son birkaç yıldır takip etmekte çok güçlük çekmemiz oldu. Bu nedenle, bu ayrıntılı baskıyı yapmayı uzun süre ertelemek durumunda kaldık ve öğrencilerimizin kitap ihtiyacını düşünerek, içeriği özetlenmiş baskılar şeklinde yaptık.
   Nihayet geçtiğimiz yaz aylarında, bu kapsamlı içerik üzerinde tekrar yoğunlaşmak imkânı bulabildik. Ne var ki, bu kez de aylarca hazırlığı yapılan yedinci yargı reformu paketinin kanunlaşmasını bekledik.
   Kitabımızın bu en geniş baskısıyla ceza muhakemesi hukuku alanında üç ayrı kapsamda kitabı okuyucularımızın istifadesine sunmuş bulunuyoruz. Ceza Muhakemesi Hukuku Temel Bilgiler kitabı ile hukuk dışı alandaki öğrencilere hitap eden kitabımızla (güncel 20. baskı) birlikte, elinizdeki kitabın bir önceki 19. baskısıyla hukuk fakülteleri için öğrenci ders kitabı, bu baskıyla da uygulamacılara ve akademik çalışma yapan genç meslektaşlara yönelik geniş bir baskıyı okuyucuya sunmuş bulunuyoruz.
   Uzun süredir yenileme fırsatı olmadığından, bu baskıda zorunlu olarak çok esaslı değişiklikler yapıldı. Öncelikle bu süre zarfında yapılan mevzuat ve içtihat değişiklikleri kapsamlı olarak kitaba işlendi. Bu baskıda 7262, 7331, 7406, 7413, 7418 ve 7445 sayılı Kanunlarla yapılan değişiklikler, bunlara ilişkin yeni içtihatlar ve bazı yeni sorunlara yönelik karşılaştırmalı hukukta ele alınan veya kendi hukuksal yaklaşımımızla oluşturduğumuz sorunlar ve çözüm önerileri işlenmiştir.
   Öte yandan, birçok konudaki görüşlerimiz ile aradan geçen sürede öğretide yapılan çalışmalar ve bunlarla ilgili değerlendirmeler de kitaba eklendi. Aynı şekilde, ulusal üstü mahkemeler ile Alman yargısının önemli ve güncel içtihatları yanında, çok sayıda Türk Anayasa Mahkemesi, Bölge Adliye Mahkemeleri ve Yargıtay’a kadar birçok yeni yargı kararı kitapta tartışılarak incelendi.
   Kitabın karşılaştırmalı hukuk karakterini daha da artıran bir başka husus ise daha önceki baskılarda yer verilmemiş diğer bazı önemli ülkelerin ceza muhakemesi kanunlarının ilgili ve önemli hükümlerinin de bu baskıya dahil edilmesi oldu. Bunun, hem kanun koyucuya yardımcı olması hem de bilimsel çalışma yapan akademisyenlere farklı açılardan katkıda bulunmasını umuyoruz.
   Her üç ciltte ayrı ayrı bir kaynakça listesine yer verilmemiş olup, kitabın tüm kaynakçası üçüncü cildin sonunda verilmiştir. Yargı kararlarında ayrıca belirtilmemişse, karar Yargıtay kararıdır. Diğer yüksek mahkeme kararları ile Bölge Adliye Mahkemesi kararlarında ise ayrıca bu husus belirtilmiştir. 

   Barkod : 9786052642979

   Yayın Tarihi : 2023 Haziran

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 20

   Sayfa Sayısı : 2649

   Ebat : 16x23,5

   Takım : 3 Cilt

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052642979
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786052642979
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.