• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Ceza Mahkemeleri Yazı ve Yazışma Örnekleri Ahmet Cemal Ruhi

   Fiyat:
   1.026,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   869,00 TL
   Kazancınız 157,00 TL
   3
   Bir ülkenin gelişebilmesi için temel şartlardan bir tanesi de hukuk devleti olmaktır. Her ülkede kurallar vardır. Fakat hukuk devleti olabilmek için yasal düzenlemelerin uluslararası hukuka uygun olarak yapılması, hukuk kurallarının herkese eşit olarak uygulanması gerekir.
   Ayrıca devletin tüm organlarının eylem ve işlemlerinin de hukuka uygun olması gerekir. Hukuk devletinde taraflar, adaletin hızlı ve etkin bir şekilde tecelli etmesini beklerler. Ceza hukuku alanında adaletin hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerek soruşturma ve gerekse kovuşturma safhasının sağlıklı bir şekilde yürütülmesine bağlıdır. Bu eser, kovuşturma safhasında yapılan tüm işlemlerin en doğru, en hızlı ve noksansız bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır.
   Bu eser, güncel ceza hukuku mevzuatı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bu eserde tensip, hukuki yazışma, duruşma tutanakları, bilirkişi raporları ve gerekçeli mahkeme kararı örnekleri yer almaktadır. Bu eserin hazırlanmasından amaç, mesleğe yeni başlamış olan hukukçulara ve adliye çalışanlarına yardımcı olacaktır. Bu çalışma konusu itibariyle Türkiye’deki en güncel ve en kapsamlı çalışmadır.

   Barkod : 9786258153835

   Yayın Tarihi : 2022 Ağustos

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 4

   Sayfa Sayısı : 1048

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258153835
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258153835
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.