• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Ceza Hukuku Özel Hükümler Mehmet Emin Artuk Mehmet Emin Artuk, Ahmet Gökcen, Kerim Çakır, Mehmet Emin Alşahin

   Fiyat:
   227,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,1) :
   195,00 TL
   Kazancınız 32,00 TL
   3
   Bu baskıda 18. Baskıda da belirttiğimiz gibi kitabımızda çok önemli değişiklikler gerçekleşmiştir. Bilindiği gibi 15. Baskı ve öncesinde suçun dört unsuru olduğundan bahisle suç tiplerini incelemiştik. Doktrindeki gelişmeler özellikle de 5237 sayılı yeni Türk Ceza Kanunu’nun esas aldığı suç teorisini dikkate alarak görüşümüzü suçun iki unsuru olduğu yönünde revize ettik.
   Buna göre suçun tipiklik ve hukuka aykırılık olmak üzere iki unsuru bulunmaktadır. Burada tipiklikten kastettiğimiz “genel olarak ceza kanunlarının özel kısmında yer alan ve ceza yaptırımı içeren suç tipi” dir. Diğer bir anlatımla, her suçun haksızlık içeriğini tasvir eden ve böylece haksızlığı oluşturan unsurlar tipiklik başlığı altında incelenmelidir. Bu nevi tipikliğin yapı taşlarını maddi (objektif) ve manevi (sübjektif) unsurlar oluşturur. Suçun dış görünüm şeklini gösteren maddi unsurlara karşılık, manevi unsurlar failin iç dünyasının gerçekleri olarak (kast, taksir gibi) karşımıza çıkar. Şu halde suç; “tipe uygun, hukuka aykırı bir haksızlık”tır.
   Kitap baştan sona güncellenmiş, doktrin ve uygulamadaki gelişmeler dikkate alınarak ilaveler yapılmış, yeni kararlar işlenmiş, imla da gözden geçirilmek suretiyle bütünüyle yenilenmiştir.

   Barkod : 9786257656535

   Yayın Tarihi : 2021 Mart

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 19

   Sayfa Sayısı : 1320

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257656535
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257656535
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.