• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Çevre Hukuku Bağlamında Türk Ceza Kanundaki Çevre Suçları Sacit Yılmaz

   Fiyat:
   338,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,4) :
   286,00 TL
   Kazancınız 52,00 TL
   3
   Çevre Hukuku Bağlamında Türk Ceza Kanunu’ndaki Çevre Suçları başlıklı kitabımın birinci baskısının tükenmesi üzerine, ikinci baskısının yayınlanmasına karar verdik. Kitabıma ilgi gösteren değerli okuyuculara teşekkür ederim.
   Kitabımın ikinci baskısı için araştırma yaptığımda, 4 Kasım 2016 tarihinde yürürlüğe giren Paris İklim Anlaşması’nın üzerinde durmam gerektiğini fark ettim. Çünkü New York’ta 175 ülke temsilcisinin imzaladığı bu Anlaşma, tüm Dünyanın çevre sorunlarına karşı duyduğu endişeyi, hassasiyeti ve bir şeyler yapmanın zamanının geldiğini göstermesi bakımından önemlidir. Çevreyi korumak için devletlere emisyon azaltımı için çeşitli yükümlülükler yükleyen, gelişmiş ülkelerin gelişmekte olan ülkelere düşük- karbonlu ve iklime dirençli kalkınmayı sağlayacak dönüşümleri gerçekleştirmesi için finansman ve teknoloji desteği sağlaması konusunda ödevler yükleyen bu Anlaşma, çevre felaketleri ile boğuşan dünyamız için yeni bir umut ışığı olması bakımından ikinci baskıda yer almayı hak etmiş bir düzenlemedir.
   Sevindiricidir ki, ülkemiz de bu Anlaşmaya taraf olmuş, “Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun”un 7 Ekim 2021 tarihli ve 31621 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla da Paris Anlaşması, iç hukukumuzun bir parçası olmuştur.
   Birinci baskıdan sonra yaşanan bir diğer önemli gelişme, imara aykırı ve kaçak yapılarla ilgili olarak 18/05/2018 tarihinde yürürlüğe giren, 7143 sayılı Kanun'un 16. maddesiyle 3194 sayılı İmar Kanunu'na eklenen geçici 16. madde ile “imar barışı” adı altında yapılmış olan düzenlemedir. Özellikle TCK md.184’te yazılı İmar Kirliliğine Neden Olma suçu yönünden, imar barışı düzenlemesi üzerinde durulmuş, kanunun uygulanmasına yönelik detaylara yer verilerek, uygulamada yaşanabilecek aksaklıkların giderilmesi amaçlanmıştır.
   Yine ikinci baskı için hazırlık yapılırken, konu hakkında yazılmış yeni eserler gözden geçirilmiş, bu eserlerden faydalanılarak kitabın kaynakçası genişletilmiş; çevreye ilişkin olarak Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve Yargıtay’ın verdiği yeni kararlar taranmış, yeni ve özellikli içtihatlara yer verilerek, uygulayıcılar için daha güncel bir kitabın ortaya çıkmasına gayret edilmiştir 

   Barkod : 9786258092622

   Yayın Tarihi : 2022 Nisan

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 343

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258092622
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258092622
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.