• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Belgede Sahtecilik ve Vergi Kaçakçılığı Suçları Ferhat Yıldız

   Fiyat:
   190,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,7) :
   162,00 TL
   Kazancınız 28,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Vergi kaçakçılığı suçu ile belgede sahtecilik suçları, birbirleriyle benzer birtakım kavram ve unsurları içerilerinde barındırmaktadırlar. Buna rağmen bu iki suç tipi arasındaki ilişkiye bazı yargı kararlarında değinilmekle yetinilmiştir. Yine doktrinde de iki suç tipi açısından ortak birtakım kavramlara değinilirken, bu suçların benzeştiği veya farklılaştığı vurgulanmıştır. Bunun dışında sadece iki suç tipi arasındaki ilişkiyi ele alan kapsamlı bir çalışma bulunmamaktadır. Oysa bu suçlar arasındaki ilişkinin özellikle yargı kararları ışığında incelenmesi önem arz etmektedir.
   Bu anlamda doktora tezi olarak hazırladığımız ve vergi kaçakçılığı ile belgede sahtecilik suçları arasındaki benzer ve farklı yönleri özellikle yargı kararları ışığında ele aldığımız çalışmamızın amacı, birbirleriyle aynı birtakım kavramları ve unsurları içeren bu suç tipleri arasındaki ilişkiyi tüm yönleriyle ortaya koymaktır. Böylece anılan suçlar arasındaki benzer kavram ve unsurların ne anlama geldiği, suç tipleri arasında kıyaslama yapılıp yapılamayacağı, bir suç için geçerli olan durumun diğeri için geçerli olup olmayacağı sorularına cevap bulmaya çalışacağız.
   Anılan suç tipleri arasındaki ilişkiyi sağlıklı olarak ele almak için, bu suçların ayrı ayrı ele alınıp incelenmesi gerekmiştir. Suçların unsurları, suçlara ilişkin doktrin görüşleri ve yargı kararları ışığında ele alınmış ve ardından verilen bu bilgiler ışığında bu suçlar arasındaki fark ve benzerliklere değinilmeye çalışılmıştır. Bu durum da çok geniş bir alanın teze yansıtılması zorunluluğunu beraberinde getirmiş ve bazı konuların tekrar edilmesine yol açmıştır. Buna rağmen iki suç tipi açısından önemli olmayan ayrıntılara değinilmemeye çalışılarak ve anılan suçlar arasındaki fark ve benzerlikler incelenirken, diğer kısımlarda verilmiş bilgilerin tekrar edilmemesine özen gösterilmiştir.

   Barkod : 9786258153378

   Yayın Tarihi : 2022 Haziran

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : Sarı Kitap Kağıdı

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 255

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258153378
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786258153378
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.