• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Avukatlar için İnfaz Rehberi Bölümlü Uygulamadan Yazışma Örnekleri ile İnfaz Hukuku Levent İnce

   Fiyat:
   574,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,5) :
   485,00 TL
   Kazancınız 89,00 TL
   3
   KİTABIN TESLİM TARİHİ: 30.07.2022
   Koşullu salıverilme tarihinin belirlenmesi, Türk İnfaz Hukuku uygulaması içerisinde hükümlünün açık ceza infaz kurumlarına ayrılması ve denetimli serbestlikle tahliye olması gibi infaz rejimi açısından önemli konuları etkilemektedir. Koşullu salıverilme kurumuyla bağlantılı bulunan denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezaların infazı, adli para cezalarının infazı, açık ceza infaz kurumlarına ayrılma gibi konular ile infaza kayıt işlemleri, infazda duraksama, içtima, mahsup, tekerrür ve özel infaz usulleri konuları detaylı bir şekilde baskısı tükenen “Uygulamadan Yazışma Örnekleri ile Koşullu Salıverilme ve Denetimli Serbestlikle Tahliye İnfaz Hukuku” isimli kitapta anlatılmıştı.
   “Uygulamadan Yazışma Örnekleri ile Koşullu Salıverilme ve Denetimli Serbestlikle Tahliye İnfaz Hukuku” isimli kitaba infaz hukukunun uygulamayı en çok ilgilendiren diğer konuları da işlenerek kitaptaki tüm konular güncel Yargıtay kararları ile zenginleştirilmiş ve güncelleştirilmiştir. Bu nedenle kitabın kapsadığı konu çerçevesi dikkate alındığında kitabın adının “Uygulamadan Yazışma Örnekleri ile İnfaz Hukuku” şeklinde değiştirilmesinin kitap içeriğini daha iyi yansıtacağını değerlendirdik.
   15.04.2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7242 sayılı Kanun ile günümüze kadar geçen süre zarfındaki uygulamada yaşanan tereddütler kitaba işlenmiştir. Uygulamada infaz aşamasında avukatların en sık karşılaştığı konular uygulamadan tavsiyeler ve örneklerle rehber niteliğinde ayrı bir bölüm başlığı altında işlenmiştir. İnfaz ertelemeleri, infaz kurumunda bizzat avukatı ilgilendiren işlemler, hapis cezasının infazının memuriyete etkisi, yasaklanmış hakların geri verilmesi, eski hükümlü belgesi konuları kitabın “Avukatlar için İnfaz Rehberi” bölümü adı altında işlenmiş, avukat ve uygulayıcılar için özet hesaplama örnekleri kitaba eklenmiştir.
   Kitap, esasında infaz hukukunun pek çok konu başlığını içerisinde barındırmaktadır. Ancak konu anlatımının temel başlıklar olan koşullu salıverilme ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezaların infazı çerçevesinde işlenmesine ayrıca gayret gösterilmiştir.
   Koşullu salıverilme oranlarında, infaz hâkimliğinin görev ve yetkilerinde, hükümlülerin iyi hallerinin belirlenmesinde, özel infaz usullerinde ve kitapta ilgili kısımlarda anlatılmış olan pek çok konuda uygulama çerçevesinde kitap örneklerle zenginleştirilmiştir. İlgili bölümler ve başlıklar altında özellikle uygulayıcılar tarafından uygulamada tereddüt edilen konular, yazışma örnekleriyle birlikte kitapta ayrıntılarıyla incelenmiştir. 

   Barkod : 9786258153620

   Yayın Tarihi : 2022 Temmuz

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 1160

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258153620
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258153620
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.