• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Apartman Site ve İş Hanı Yönetimleri Hukuki ve Mali Rehber Yöneticilerin ve yönetim şirketlerinin Başvuru Kitabı Özgür Biyan

   Fiyat:
   513,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,2) :
   435,00 TL
   Kazancınız 78,00 TL
   3
   2020 ve 2021 yılı küresel salgın nedeniyle tüm dünyada oldukça çetin şartlarda geçen bir dönemdi. 2022 ve sonrası için öngörüde bulunmak ise zor görünüyor. Diğer yandan bir müddet daha salgının hayatımıza etki edeceğini söyleyebiliriz. Salgın döneminde apartman ve site yönetimlerinin faaliyetlerinde aksamalar yaşandı. Toplantıların gerçekleştirilememesi karar alınmasına engel oldu. Karantina altına alınan kat malikleri ve yöneticiler görevlerini yerine getirmede sorun yaşadı. Yaşam durma noktasına geldi. Özellikle pandemi nedeniyle beklenmeyen hallerle karşılaşan apartman ve site yönetimlerinin sorunları farklılaştı ve Kat Mülkiyeti Kanunu’nun (KMK) yetersizliği bir kez daha anlaşıldı. Öte yandan esas önemlisi artık apartman ve site yönetimi faaliyetlerinin profesyonelleşmesine yönelik regülasyonlar yapılması kendini iyice hissettirmeye başladı. Konusunda ehil yöneticilerin önemi daha net ortaya çıktı. Ayrıca yönetim planlarının detaylıca hazırlanmasının da ne kadar önemli olduğu daha da somut belirginleşti. Bu konularda ya da yaşanan diğer sorunlarda her zaman olduğu gibi kat maliklerine ve profesyonel yönetimlere en büyük tavsiyemiz, yönetim planlarını olabildiğince kapsamlı hazırlamalarıdır. KMK’nın yetersiz kaldığı hususularda hatta bazı noktalarda ondan daha öncü konumda kurtarıcı rolünde olan (ya da olması gereken) yönetim planlarının, detaylı ve hukuka uygun bir şekilde tanzim edilmesi gerekmektedir.  
   İşte bu gelişmeler ve ivedi beklentiler bir yana kat malikleri ile profesyonel yönetimlere faydalı olması amacıyla kaleme alınmış olan ve 15 yılı aşkındır siz okurların katkıları ve eleştirileri ile gelişmeye devam eden kitabımın sekizinci baskısını oluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çalışmamızın bu baskısında da kanuni değişiklikler yapılarak güncellenmiş ve revizyonlar yapılmıştır.

   Barkod : 9786258092448

   Yayın Tarihi : 2022 Mart

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 8

   Sayfa Sayısı : 791

   Ebat : 13,5x19,5

   Takım :

   Dili : Türkçe    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258092448
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786258092448
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.