• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Açıklamalı - İçtihatlı Hekimin Hukuki Sorumluluğu Battal Yılmaz

   Fiyat:
   350,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,1) :
   297,00 TL
   Kazancınız 53,00 TL
   3
   Günümüzde hekimlerin gündemini, gerekse medya gündemini yoğun bir şekilde meşgul eden bir konu malpraktis’tir. Malpraktis kısaca; Hekimin teşhis ve tedavide standart ve belirlenmiş davranış biçimlerinden farklı davranması veya görev ihmali sonucu, hastada geçici sağlık bozulmasından ölüme kadar giden bir değişkenlikte zarara neden olması şeklinde tanımlanmaktadır. Bir başka tanımla malpraktis, hekimin hastanın standart tedavisini yaparken başarısızlığı, beceri eksikliği ya da ihmali nedeniyle zarar vermesidir. Bunun sonucu ise hekimlerin muayene ve tedaviden doğan zararlı sonuçlardan sorumlu olması anlamına gelmektedir.
   Gerek hekim gerekse hasta açısından çok önem arzeden bu konunun, hukuki açıdan ele alınması gereğini duymam üzerine ilk basımını 2007 yılında yaptığım kitabın gün geçtikçe artan ilgi nedeniyle yeni baskısını hazırlama gereği ile bu baskının hazırlıklarına başladım.
   Hekimlerin yapmış olduğu uygulamalar nedeniyle yükümlülüklerinin kapsamı ile, hastaların bu konulardaki hak ve yükümlülüklerinin neler olduğunun ele aldığım bu kitabı yeni içtihatlarla destekleyerek güncellenmiş olup. uygulayıcılara faydalı olacağı düşüncesiyle ilgililerin takdirine sunuyorum.

   Stok Kodu    :    9786257088619
   Boyut    :    16X24
   Sayfa Sayısı    :    462
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020 Temmuz
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257088619
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786257088619
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.