• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi 80 Soru ve Yanıtta Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması (HAGB) Güncel Yargıtay İçtihatları Işığında Ahmet Kezer

   Fiyat:
   215,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   182,00 TL
   Kazancınız 33,00 TL
   3
   CMK 231 inci maddesinde yer alan Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı, uygulamada kısaca HAGB olarak bilinen, uygulamaya girdiği andan itibaren soru ve sorunları bitmeyen, istinaf ve Yargıtay aşamalarında sıklıkla ilk derece mahkeme kararlarının bozulduğu/ kaldırıldığı bir konuyu bu kitabımızda izahata çalıştık.

   Kitabın yazım dili, anlatım şekli oldukça sade, anlaşılır, net ve somut olmasına azami derecede gayret gösterilmiştir. Hakkında HAGB kararı verilmiş sıradan bir vatandaş kitabı eline aldığında kendi soru ve sorununa kitapta kuvvetle muhtemel yanıtlar ve çözüm önerileri bulacaktır.
   Uygulamada yer alan avukatlar, hakimler ve savcılar da HAGB uygulamasında Yargıtayın yerleşik, güncel ve istikrar kazanan içtihatlarını görerek dosyalarındaki somut sorunun çözüm şeklini, uygulamasını göreceklerdir.
   HAGB kurumu CMK ve TCK yürürlüğe girdikten sonra CMK ya ilk kez çocuk koruma kanununda 19/12/2006 tarihinde yürürlüğe girdiği, bilahare ilerleyen yıllarda sürekli yasal değişikliklerin olduğu bir kurumdur. Yasa koyucu uygulamada HAGB kurumunda soru ve sorunlar çıktıkça yasal değişiklik yoluna gitmiştir. Bu nedenlerle de HAGB kurumu çok bilinmeyenli, çok hata yapılan bir kuruma dönüşmüştür.

   HAGB kurumunu 80 soru ve yanıtta ele almaya çalıştık. Uygulamada sıklıkla karşılaşılan, Yargıtay tarafından da bozulan sorunlara öncelik verilmiştir. Eminin uygulamada yer alan soru ve sorunların yüzde doksanını karşılayacak, fikir verecek, Yargıtay uygulamasını gösterecek bir kitap oluşturduk.
   Soru ve yanıtlar şeklinde HAGB kurumunu ele almamızın nedeni, konuların okuyucular nezdinde daha kolay bulunması, daha anlaşılır olunmasıdır. Her soru ve yanıttan sonra da güncel Yargıtay kararlarına yer verilerek sorunun çözümü noktasında okuyucuların zihinlerindeki soruların giderilmesi amaçlanmıştır.
   Kitabın okuyucular nezdinde karşılık bulması halinde; kitapta yer almayan soru ve sorunlar, eleştiriler, katkılar, farklı bakış açıları, Yargıtay ve istinaf kararları tarafımıza / yayın evine ulaştırılması durumunda, kitabın ikinci baskısında bu soru ve sorunları karşılayacak yanıtlar, içtihatlar sunma ve çözüm önerisi üretmeye gayret göstereceğiz.
   Stok Kodu    :    9786257088152
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    564
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020 Mayıs
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257088152
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257088152
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.