• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Uygulamalı ve İçtihatlı Birsen Karakaş

   Fiyat:
   817,00 TL
   İndirimli Fiyat (%13,2) :
   709,00 TL
   Kazancınız 108,00 TL
   3
   argıtay'ın Daire kararlarını -Yargıtay Karar Arama - linki ile - internet sayfasından, paylaşıma açmasından faydalanarak, 1.baskı tarihinden sonraki değişiklikleri değerlendirebilmek için Yargıtay 7. ve 19. Ceza Daireleri ile YCGK kararlarının çoğunu okuyarak çalışmaya başladım.Yine önceki çalışmamda olduğu gibi nokta atış diye tabir ettiğim kararları tesbit ederek ilgili bölümlere yerleştirdim. Sayfa sayısını artırmamak için önceki kararlardan çıkartarak aynı yöndeki yeni tarihli kararlara yer vermek veya çok önemli gördüklerimi özet hale getirmek ve benzeri kararların tarih ve numaralarını vermek şekli ile ilerledim. Birinci baskı kitabımın yayımından sonra 5607 Sayılı Kanun' un 5 ve 20 fıkralarında, önceki açıklamalarım gibi yapılan kanun değişikliklerini sevinerek görerek bu yönde yeni ek bilgilere yer verdim. 5607 sayılı Kanun' un 3/21. fıkrası ile birlikte 3/20, 3/5 fıkralarının yürürlük tarihleri itibariyle kendi görüş ve değerlendirmelerime içeren çizelge ve kanun maddelerinin öncesi uygulamaları ve sonradan oluşması gereken uygulamalara yine tekrar ifade ediyorum ki; şahsi görüşlerime göre yer verdim. Malum olduğu üzere henüz Yargıtay veya İstinaf kararlarına ilişkin yeni kararlar henüz olmadığından yer vermek mümkün olmadı. Bu bölümlere çok emek verdiğimi bilmenizi isterim.
   Yargıtay ın yeni tarihli kararlara da yer verdim, ama uygulamada bir değişiklik görmediğimden birinci baskı kitabımda bulunan kararların çoğunluğunu olduğu gibi bıraktım. Zira, benim için yeni/eski tarihli karar yoktur, olaya, oluşa ve kanun'a uyan ve uygulamayı gösteren karar vardır.
   Temennim, kanun'da tekrar tekrar yeni değişikliklerin olmaması ve kanun değişikliklerinin de kanun' a direkt atıf yapan bir isim altında yapılmasıdır.
   Atamız, bir kanunda değişiklik yapılması gerekçesi hakkında : "Biz asrın icaplarına ve milletin hakiki ihtiyaçlarına göre kanun yapmalıyız. Eldeki kanunlarımızı hakimlerimiz süratle tatbik edemiyorlarsa hemen değiştirmeliyiz. Halka adaleti süratle dağıtmak ve tatbik etmek mecburiyetindeyiz." demiştir.
   İlk baskı kitabımda olmayan Kaçakçılık suçları ve dava zamanaşımı", "4733 sayılı Kanun' nun değişik 6 ve 8 maddeleri ve kabahat oluşturan fiillerin düzenlenmesi ve TCK. 61 maddeyi" ek yaparken, diğer bölümler açıklamalarımı genişletmeye çalıştım . Örneğin 5607 sayılı Kanun genel bilgiler bölümünde cep telefonu, 5809 sayılı kanun uygulaması, elektronik sigara ve 3. maddenin 4 fıkrası, yolcu beraberi eşya, hediyelik eşya, Gümrük Kanunu hükümleri gibi.
   Hüküm kurulurken, ceza belirlenmesinde, kanunların kabul edilme tarihleri değil Resmi Gazete' de yayımlanma tarihlerine dikkat edilmesi gerektiğinden, (yürürlüğe giriş tarihlerinde özel hüküm bulunması durumu hariç), kanunların yürürlük tarihlerinin yayımlanma tarihi olduğunu belirterek, internet ortamında bulunan bazı mevzuatlardaki hataları gidermeye çalıştım.

   Barkod : 9786052642795

   Yayın Tarihi : 2023 Mayıs

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 2

   Sayfa Sayısı : 795

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786052642795
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
    9786052642795
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.